مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از افتتاح مکتب‌خانه موسیقی نواحی استان (خانه فرهنگ و هنر) در ۳۰ بهمن ماه جاری خبر داد.

، ناصر نبی زاده در جلسه هماهنگی افتتاح مکتب‌خانه موسیقی نواحی استان (خانه فرهنگ و هنر)، عنوان کرد: این پروژه با هدف احیای موسیقی نواحی خراسان جنوبی و موسیقی سنتی در محل باغ جهانی اکبریه اجرایی شد.

به گفته وی امیدواریم با آغاز فعالیت این مکان، فضایی مناسب برای فعالیت هنرمندان و فرهیختگان استان در فضای شهری فرآهم شود.

وی با اشاره به این که در کنار حضور هنرمندان موسیقی، فضا برای فعالیت های حوزه هنرهای تجسمی و نمایش های عروسکی و روحوضی نیز مهیا شده است، اضافه کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی، ورکشاپ ها و شب های فرهنگی و هنری از دیگر برنامه هایی است که در محل خانه فرهنگ و هنر شاهد آن خواهیم بود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که به دلیل محدودیت های بیماری کرونا، شاید نتوان دورهمی های با هنرمندان را در این محل برپا کرد، ادامه داد: با پایان یافتن این شرایط ، فعالیت های هنری گروهی و هم نشینی ها نیز مجدد برقرار خواهند شد.

نبی زاده با تاکید بر این که از فضای فرآهم شده برای رونق و گسترش بسترهای فرهنگی و هنری بهره می گیریم، افزود: در طول فعالیت  نیز نواقص احتمالی مرتفع و بسترهای گسترش مجموعه پیگیری خواهند شد.

وی با اشاره به این که برای افتتاح مجموعه پیگیر حضور شایسته فردی از ساختار های تخصصی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم، ادامه داد: با توجه به آغاز دهه فجر و حجم بالای برنامه های ملی وزارتخانه، افتتاح مکتب خانه برای ۳۰  بهمن ماه برنامه ریزی شده است.