#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

 نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند با بیان اینکه ۹ دی‌ روز بصیرت و میثاق با ولایت است گفت: بصیرت، اهل بصیرت به دشمن اجازه ایجاد هرج و مرج نمی‌دهد.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در گردهمایی سیاسی فرماندهان ومسوولن یگان‌های آجا مستقر در خراسان جنوبی اظهار داشت: ۹ دی‌ روز بصیرت و میثاق با ولایت است که میثاق عملی و واضح را نیروهای مسلح جمهوری اسلامی انجام می‌دهند.

وی بیان کرد: امیدواریم خداوند شرایط ظهور حضرت مهدی(عج) را فراهم آورد چراکه جامعه بشری به بد جایی رسیده و دزدهای بین‌المللی و خائنین به انسان‌ها به هیچ چیز رحم نمی‌کنند و به هر طریقی جامعه‌های انسانی را به سلطه خود در می‌آورند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه جایگاه نیروهای مسلح و ارتش در نظام جمهوری اسلامی ایران یک جایگاه تعریف شده است، اظهار داشت: در کشوری اگر هرج و مرج شد دیگر هیچ کار نمی‌شود انجام داد و همه چیز می‌خوابد، لذا در همه خیرها نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران شریک هستند.

وی ادامه داد: در قالب‌های مختلف به اسم‌های مختلف دشمن سعی می‌کند که هرج و مرج ایجاد کند چرا که با ایجاد ناامنی و هرج و مرج می‌تواند بر جامعه مسلط شود.

امام جمعه بیرجند عنوان کرد: در کشورهای اروپایی با پناهندگان بدرفتاری می‌کنند، رسانه‌های غربی بارها اعلام کردند که چندین هزار کودک در فلان کشور ناپدید شد، اگر یک شب فرزند ما دیرتر به خانه آید چه حالی به ما دست می‌دهد اما می‌بینیم در اروپا ده‌ها هزار کودک ناپدید می‌شود، که باید به حال جامعه بشری گریه کرد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی بیان کرد: وقتی بحث خلقت انسان برای آزمایش است، راه خیر را از شر باید بشناسد و آن راه را تبعیت کند و این تبعیت با اختیار باشد، خدای متعال در نظام خلقت در موجودات ذی حیات نیروی دفاعی آفریده، این ریشه است، حتی گیاهان نیروی دفاعی دارند، تا چه برسد به انواع موجودات زنده و حتی ذره‌بینی، همانگونه که خداوند به انسان عقل، عاطفه و حواس گوناگون داده شده قوه غضبیه برای دفاع نیز داده است.

وی اظهار داشت: وقتی انسان‌ها به ضرورتی که جزو نیازهای اولیه انسانی است و مستعد و نامتناهی است اگر جامعه نداشته باشد حتی حرف زدن را بلد نمی‌شود، لذا نیاز زندگی اجتماعی جزو اولین نیازهای انسانی است، جامعه انسانی نیز باید قوه غضبیه داشته باشد تا از خود دفاع کند، این در نظام خلقت تعریف ارتش می‌شود که عقل و دین به این موضوع حکم می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: با اینکه اصل دین و فرستادگان خدا برای رحمت است، اما جهاد از ۱۰ قانون فرع دین است به عنوان یک واجب و ضروری که منکر آن کافر است، اما یک فرق کلی بین قوه دفاعیه جامعه اسلامی با جامعه غربی است که جنگ در ارتش اسلامی برای صلح است نه برای هوای نفس، ظلم و آدم‌کشی.

وی با اشاره به نامه سردار سلیمانی به خانواده خود که نوشته بود «من لباس نظامی نپوشیدم که آدم‌کشی کنم بلکه لباس نظامی پوشیدم که آدمکش‌ها را بکشم»، عنوان کرد: آنچه که پیامبران برای آن مبعوث شدند، وحی، نقل و منطق است، اما در کشورهای غربی اینطوری نیست، شبانه‌روز در کشورهای مظلوم در حال آدم‌کشی هستند، فرق اصولی نیروی مسلح اسلام ناب این است که دفاعش از حق و جهادش مقابله با ستمگران است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: ارتش اسلام ناب به تعبیر سردار سلیمانی با آدم کش‌ها دشمن است و برای جامعه انسانی امنیت ایجاد می‌کند که همه کارها در سایه امنیت می‌چرخد، امروز که به گونه‌های مختلف دنیا را نا امن کردند اما به برکت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، کشور ایران امنیت مثال زدنی در سطح جهان دارد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود: اسلام دینی نیست که مخصوص ایران باشد، اگر شرایط مساعدی پیش آید این امنیت را برای همه مردم دنیا می‌خواهیم، عقل، وجدان و دین نیز این را می‌گوید که قانون ما نیز مطابق با آن است، در شرع اسلامی کسی اگر خواب باشد حرام است کسی دیگر بیدارش کند ولو اینکه نمازش در حال قضا باشد مگر اینکه اجازه داشته باشد یا ولّی فردی در خانه به دلیل مسائل تربیتی باشد.

وی تصریح کرد: از سویی دیگر اگر انسانی در خواب به کسی ضرر مالی بزند باید غرامت بدهد، دین اسلام اینگونه است، این دین اصلا اجازه نمی‌دهد که به مظلومی تعدی شود، پس جایگاه ارتش جمهوری اسلامی جایگاه بالایی است، در حالی که قانونی سلسله مرات باید رعایت شود اما فرقی نمی‌کند از سرباز صفر تا امیر ارتش برای عقیده خود می‌جنگد، در صفوف نظامی سلسله مراتب باید باشد اما برده‌داری نیست.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه اطاعت از سلسله مراتبی که براساس قانون است، واجب است،اضافه کرد: ارتش جمهوری اسلامی را امام خمینی(ره) کلمه طیبه نامید که به همین دلیل است، لذا جایگاه ارتش یک جایگاهی است که در عین حالی که به دید شغل می‌توان نگاه کرد اما اصل آن یک واجب عقلی و شرعی است و در ردیف بالاترین عبادات است و آن بالاترین مقام که شهادت است نتیجه این کار است پس پیداست که بالاترین عبادت است که محصولش بالاترین مقام است.