🔹استاندار خراسان جنوبی از سیاست های اقتصاد مقاومتی به عنوان بهترین نسخه شفابخش برای حل مشکلات اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی و…کشور نام برد.
ملانوری با بیان این مطلب در جلسه شورای اداری شهرستان نهبندان خاطر نشان کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی چگونه اقتصادمان را به نحوی پیش بیریم که در برابر تکانه های اقتصادی مقاوم باشد.
🔹وی به شعار یکی از سال های گذشته از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) با عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی اشاره کرد گفت: این شعار راه برون رفت از همه چالش های موجود است.
🔹به گفته وی؛ اقتصادی که بر مدار فرهنگ ایرانی و اسلامی بوده، پیوست فرهنگی داشته باشد، همه برنامه های مدیریتی آن جهادی باشد و عزم ملی در حوزه های مختلف مدیریتی در راستای آن شکل بگیرد، راه برون رفت ما از مشکلات موجود است.
🔹استاندار به مباحث مطرح شده در حوزه های مختلف شهرستان نهبندان اشاره کرد و افزود: مباحث مطرح شده در حوزه های آب شرب، راه های روستایی و محورهای مواصلاتی، سلامت، توسعه و عمران روستایی و شهری و … در مصوبات سفر خواهد آمد اما حل و فصل آنها نیازمند هم افزایی و تعامل گسترده بین همه نیروهایی است که دغدغه توسعه نهبندان را دارند.
🔹ملانوری، موضوع آب شرب را مسئله بسیار مهمی خواند که باید به درستی مدیریت شود، سپس ادامه داد: اگر چه در زمینه ساخت راه ها در استان اقدامات خوبی در جریان است اما باید تلاش کنیم در این زمینه به میانگین کشوری برسیم.
🔹وی از جایگاه رفیع دهیاری ها و شهرداری ها در عمران و آبادنی کشور گفت: دهیاری و شهرداری به عنوان نهادهای عمومی غیر دولتی باید بیشتر فعال شوند و برای ایجاد درآمد های پایدار از ظرفیت های موجود در استان بهره ببرند تا بتوانند توسعه و عمران را در مناطق شهری و روستایی رقم بزنند.

🔹استاندار تصریح کرد:در حوزه مدیریتی، همه اختیارات به مدیران حوزه های مختلف، تفویض شده تا به دنبال خلق منابع باشند.
🔹ملانوری تأکید کرد: مدیران باید از بنگاه های بزرگ اقتصادی، بانک ها، فاینانس ها و سرمایه های بخش خصوصی برای رفع موانع اقدام نمایند.
🔹وی به ظرفیت های نهبندان اشاره کرد و گفت: این شهرستان به عنوان بهشت معدنی با داشتن ۲۳ نوع ماده معدنی و با بهره گیری بیش از پیش ظرفیت مرز می تواند در مسیر توسعه قرار گیرد البته این ظرفیت هاباید به ثروت تبدیل شوند تا بتوانند مشکلات منطقه را حل نماید.
🔹استاندار در پایان از راه اندازی ستاد توسعه خاوران گفت و متذکر شد: این ستاد، به دنبال ایجاد ساز و کاری است که بتواند سیاست های اقتصاد مقاومتی را به عنوان بهترین نسخه شفا بخش حل مشکلات اقتصادی ، فرهنگی، معیشتی و اجتماعی دنبال نماید.