#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: بالگرد اورژانس هوایی به زودی در طبس مستقر می شود.
قناعت با بیان این مطلب در جلسه شورای اداری طبس که با حضور نماینده مردم شهرستان های فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی و در محل دفتر امام جمعه برگزار شد، به بازدیدهای صورت گرفته، اشاره کرد و تصریح نمود: با توجه به وسعت شهرستان، استقرار بالگرد در طبس موضوعی جدی است و با جدیت هم دنبال می شود.
🔹وی خاطرنشان کرد: به جهت تکمیل آشیانه بالگرد، مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تا انتهای سال و حدود ۳ میلیارد تومان نیز تا پایان تیرماه ۱۴۰۱ اعتبار می گذاریم.
🔹به گفته وی؛ قرارداد جدیدی با شرکت های هلی کوپتری ایران تنظیم شده که کمک می کند تا بالگرد اورژانس در اولین فرصت در این منطقه حضور یابد.
🔹استاندار از تخصیص مبلغ ۱۰ میلیارد تومان به پروژه بیمارستان دوم خبر داد و تأکید کرد: برای موضوع انتقال آب هم جلسات متعددی در تهران انجام شده که نتایج خوبی هم به همراه داشته است و طی یکی دو سال آینده، اتفاقات خوبی را شاهد خواهیم بود.
🔹قناعت، از تکلیف واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی در تحقق مسئولیت های اجتماعی گفت و متذکر شد: تمام حساب های معادن باید از خارج استان منتقل شود تا منافع آن در اختیار توسعه خراسان جنوبی هزینه شود.
🔹وی، طبس را تنها شهرستان استان خواند که از ظرفیت راه آهن و فرودگاه برخوردار است و گفت: ما باید از این ظرفیت ها برای ارتقاء شهرستان و استان منفعت ببریم.
🔹استاندار به دیگر پتانسیل های شهرستان طبس اشاره کرد و تصریح نمود: معادن زغال سنگ از مهمترین مزیت های منطقه می باشد.
🔹قناعت با تأکید بر این که طبس، شهر علما و اندیشمندان بزرگ است، اظهار داشت: در این منطقه بود که دماغ آمریکا در ۵ اردیبهشت ۵۹ به خاک مالیده شد.

🔹وی تأکید کرد: برای رفع برخی مشکلات شهرستان که در سفر امروز مورد بررسی قرار گرفت، تصمیمات خوبی اتخاذ شده که به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.