🔹استاندار خراسان جنوبی، وحدت کلمه را شاه کلید موفقیت های کشور دانست .
ملانوری با بیان این مطلب در دیدار هیئت امنای مؤسسه فرهنگی و قرآنی خاتم النبین(ص) اهل سنت بیرجند، خاطرنشان کرد: حضرت امام (ره)، وحدت کلمه را به عنوان رمز موفقیت و پیروزی نظام اسلامی معرفی کرده اند.
🔹وی جامعه ایرانی را جامعه ای یکپارچه ، متحد، همراه و همگام در همه زمینه ها معرفی کرد و گفت: اهل تشیع و تسنن همراه دیگر ادیان الهی و طوایف مختلف بلوچ، کرد، عرب، لر و… سال هاست در این آب و خاک به صورت مسالمت آمیز و با نشاط در کنار یکدیگر در آرامش زندگی می کنند و این اتحاد و همبستگی مردم کشورمان، دردنیا بی نظیر است .
🔹استاندار اساس فرهنگ حاکم بر کشور را فرهنگ ناب اسلامی و ایرانی برشمرد و اظهار داشت: فرهنگ غنی ایرانی در کنار فرهنگ دینی ما که برمبنای اسلام است ، فرهنگ ناب ایرانی و اسلامی را شکل می دهند.
🔹ملانوری موفقیت های نظام اسلامی را مرهون روحیه اتحاد و همدلی ایرانیان دانست و افزود: اشتراکات فرهنگ ایرانی و اسلامی ما کمک کرده تا امروز ایران اسلامی به عنوان کشوری ممتاز و صاحب نام و به عنوان قدرتی منطقه ای در جهان معرفی گردد.
🔹وی قرآن کریم را معجزه جاوید خداوند و بزرگترین منشور و دستورالعمل سند رفتاری آحاد بشر برشمرد و متذکر شد: همه آحاد بشر از قرآن به عنوان الگو و روشی برتر به اندازه شناخت و درکشان بهره می برند.
🔹استاندار ادامه داد: بهترین شیوه های تربیتی، رفتار فردی، اجتماعی، برنامه های مدیریتی و… در قرآن کریم از لسان خداوند متعال به شیوایی بیان شده و برای همه آدم ها در همه دوره ها و زمان ها قابل درک است.
🔹ملانوری افزود: از معجزات قرآن کریم آن است که همیشه برای مخاطبان تازگی دارد.
🔹وی نیروی انسانی را به عنوان بزرگترین ثروت کشورر معرفی کرد و گفت: کشورمان اگر چه ظرفیت های کم نظیری دارد، اما اصلی ترین ثروت آن در افکار، توانایی های علمی، فنی، مدیریتی و رفتاری آدم ها نهفته است.

🔹استاندار خاطرنشان کرد: اگر جامعه ایران اسلامی می خواهد به رشد، تعالی و توسعه پایدار دست یابد و فرهنگ بزرگ اسلامی و ایرانی، اهداف عالی امام راحل (ره) و اندیشه های ارزنده مردمان این سزرمین را روز به روز توسعه دهد، لازم است که از همه ظرفیت های کشور در کنار هم و در فضایی هم افزا بهره ببرد.
🔹ملانوری، رمز موفقیت حرکت انقلابی حضرت امام( ره) را که امروزه منشأ تحولات انقلاب گونه بسیاری از کشورها قرار گرفته، بهره گیری از آیات قرآن کریم، اسلام، پیامبر(ص) و اهل بیت (ع ) عنوان کرد.
🔹وی تأکید کرد: اگر در این راه الهی، از مکتبی غیر از اسلام ناب محمدی(ص) الگو گرفته می شد، این حرکت محکوم به شکست بود.
استاندار اظهار داشت: در این کشور برای شیعه، سنی، زرتشتی، کلیمی، آشوری و… کرامت، عزت، حرمت و ارزش های انسانی، در کنار حفظ امنیت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، زیرا در صورت خدشه دار شدن امنیت، همه از آن آسیب می بینند.
🔹ملانوری بر لزوم نقش آفرینی و بهره گیری از ظرفیت همه هم استانی ها در جهت رشد و تعالی استان تأکید کرد.