#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

وزیر اطلاعات گفت: تمام توطئه های شوم دشمنان، با بصیرت بالای مردم به مانند فتنه ۸۸ نقش بر آب می شود.

وزیر اطلاعات در جلسه شورای تامین استان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه سال ۸۸ آمریکا و رژیم صهیونیستی با کمک دشمنان خارجی و حمایت از فتنه گران داخلی تلاش کردند تا زمینه براندازی نظام را فراهم کنند، گفت: تمام این فتنه ها در ۹ دی با هوشیاری و بصیرت بالای مردم و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری خنثی شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید اسماعیل خطیب با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی، افزود: دشمنان خیال می کردند با شهادت حاج قاسم سلیمانی محور مقاومت در منطقه تضعیف خواهد شد، اما نمی دانستند خون پاک حاج قاسم و ابو مهدی المهندس ، محور مقاومت را بیمه می کند و تربیت شدگان مکتب حاج قاسم ،آمریکا را از منطقه اخراج می کنند.

وی با اشاره به امنیت مثال زدنی جمهوری اسلامی ایران گفت: این امنیت به برکت خون شهدا و با هدایتهای مقام معظم رهبری و همراهی مردم ایجاد شده است.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه دشمنان ما تمام امکانات خود را بسیج کرده اند، گفت: حتی دخالت آمریکا در امور عراق ، افغانستان و سوریه هم با هدف خدشه وارد کردن به انقلاب اسلامی ایران بود، اما در نهایت از منطقه گریختند و نظام و انقلاب اسلامی ایران استوار تر شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید اسماعیل خطیب با اشاره به اینکه با روی کار آمدن دولت سیزدهم امید به آینده در بین مردم بیشتر شد، گفت: باید همه مسئولان تمام تلاش خود را برای حفظ این اعتماد و بهبود شرایط کشور بکار گیرند.

وی با اشاره به حضور رئیس جمهور ‌انقلابی و ولایی در حوادث و اتفاقات مختلف در بین مردم و هچنین حضور در استانهای مختلف افزود: باید همه مسئولان این اقدامات رئیس جمهور را سرلوحه کار خود قرار دهند تا مردم احساس کنند مسئولان در کنارشان هستند.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه خراسان جنوبی استانی امن با مردمانی متدین ، انقلابی ،ولایی و همیشه در صحنه است، گفت: امیدواریم بتوانیم خدمتگزار خوبی برای این مردمان شهید پرور باشیم.

همچنین در این جلسه استاندار خراسان جنوبی هم با اشاره به اینکه ۹ دی ، روز غرور آفرین بلوغ فکری و شخصیتی نظام اسلامی است که در تاریخ به عنوان یوم الله ماندگار شده است، گفت: در این روز خیل عظیم امت ولایتمدار و بصیر، با رهبری های داهیانه رهبر معظم انقلاب اوج عزت، استقلال و بصیرت خود را به نمایش گذاشتند و نقشه های شوم فتنه گران را نقش بر آب کردند.

آقای قناعت، خراسان جنوبی را سرزمین مردمان متدین، انقلابی و ولایت مدار دانست و گفت: امروز این استان به برکت تلاشهای دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی و نیروهای مسلح، اعضای شورای تامین و همراهی مردم در صدر استانهای امن کشور قرار دارد.

آقای اسحاقی نماینده مردم شهرستانهای قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به رویکرد جدید وزارت اطلاعات گفت: در دولت سیزدهم وزارت اطلاعات تلاش دارد قبل از اینکه فسادی رخ دهد جلوی آن را بگیرد که این کار جای قدردانی دارد.

در این جلسه مدیر کل جدید اطلاعات استان معرفی و از خدمات مدیر کل سابق قدردانی شد.

وزیر اطلاعات همچنین امروز در مراسم گرامیداشت ۹ دی در بیرجند حضور یافت.

وزیر اطلاعات در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه تقارن نه دی و شهادت حاج قاسم، بصیرت را برای ما روشن میکند، گفت: سران فتنه هم دستان قاتلین حاج قاسم هستند.

حجت الاسلام والمسلمین سید اسماعیل خطیب افزود : مردم با حضور هوشمندانه و با بصیرت خود، توانستند باری دیگر دشمن را مایوس کنند و انقلاب را با رهبری مقام معظم رهبری تدوام بخشند.

وی همچنین با حضور در ستاد خبری اداره کل اطلاعات استان، به تماس های مردمی پاسخ و دستورات لازم را صادر کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید اسماعیل خطیب همچنین با حضور در گلزار شهدای بیرجند به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.