🔹وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: خراسان جنوبی در تمامی شاخص ها سرآمد است.
دکتر مرتضوی با تأکید بر این مطلب در جمع خبرنگاران و در جریان حضور در مراسم افتتاح دو واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند، خاطرنشان کرد: به برکت خدماتی که در استان صورت گرفته، نیروی انسانی خوبی که در این منطقه داریم و با وجود مردم سختکوش، خراسان جنوبی با رتبه دوم یا سوم، در شمار استان های برتر در حوزه اشتغال است.
🔹وی اظهار امیدوار کرد: با همت مسئولان و تأمین زیرساخت ها در آینده نزدیک، خراسان جنوبی از استان های فاقد بیکار معرفی شود.
🔹به گفته وی؛ براساس گزارش های مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری کشور در سه ماهه سوم امسال به نسبت فصل گذشته ۷ دهم درصد و به نسبت سال گذشته ۱.۵ درصد کاهش یافته است.
🔹وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه به برنامه حضور خود در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند اشاره کرد و گفت: این حضور به جهت همراهی با مراسم افتتاح دو واحد تولیدی پتروپالایش و تولید لوازم آرایشی و بهداشتی بود.
🔹به گفته وی؛ این واحدها، مجموعه های خوب و اثرگذاری هستند که بارقه هایی از امید را در کاهش وابستگی کشور، جلوگیری از خروج ارز و تأمین فرصت شغلی ایجاد می کنند.
🔹مرتضوی با اشاره به صادرات محوری و رقابت پذیر بودن این دو واحد تولیدی ، متذکر شد: اشتغال غیرمستقیمی که این واحدها ایجاد می کنند نیز قابل تأمل و تحسین می باشد.
🔹وی ضمن تشکر از مدیران این دو واحد تولیدی و مجموعه منطقه ویژه اقتصادی، خاطرنشان کرد: از استاندار که تمام توان خود را در خدمت به مردم و رفع مشکلات به کار بسته قدردانی می شود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور