استاندار خراسان جنوبی گفت: آمادگی لازم را برای همراهی با قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) و سرمایه گذاری در خراسان جنوبی را داریم.

حمید ملانوری، امروز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت در دیدار با فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) اظهارکرد: با توجه به ظرفیت‌های بکر و قابل توجه استان، زمینه‌های فراوانی برای سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی وجود دارد.

وی ادامه داد: قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) در هر حوزه‌ای که تمایل به حضور و سرمایه گذاری داشته باشد، استان استقبال می کند و مقدمات کار را هم فراهم می کند.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اهداف و سیاست‌های ستاد توسعه خاوران یادآور شد: در راستای اقدامات این ستاد، تعدادی طرح دارای توجیه اقتصادی تهیه شده که در اختیار قرارگاه قرار می‌گیرد تا در صورت صلاحدید نسبت به اجرایی شدن آنها اقدام شود.

ملانوری، حضور قرارگاه در استان را بزرگترین سرمایه گذاری عنوان‌ کرد و گفت: ورود قرارگاه به مباحث اقتصادی، آینده استان را تضمین می کند.

وی با تأکید بر اینکه هدف ستاد توسعه خاوران، ترغیب مردم به سرمایه گذاری و مشارکت در طرح های اقتصادی است، اظهار کرد: با ورود قرارگاه به عنوان یک سرمایه گذار دارای صلاحیت و توانمند، مردم هم همراه خواهند شد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به ورود شرکت سرمایه گذاری امید در اجرای طرح استیل کورد، بیان کرد: تأکید ما در آن طرح این بود که ۴۹ درصد سهام این شرکت در اختیار مردم قرار گیرد.

ملانوری تأکید کرد: هدف از این پیشنهاد، به گردش درآوردن سرمایه‌های راکد مردم و ایجاد درآمدهای پایدار برای آنهاست.

وی افزود: مشابه اتفاقی که در استیل کورد رقم خورد، پیشنهاد ما به قرارگاه هم همین است که سرمایه‌گذاری‌ها به نحوی باشد که مردم مشارکت کنند.

استاندار خراسان جنوبی با تشریح موقعیت جغرافیایی و اقلیم منطقه گفت: خراسان جنوبی علیرغم خشکسالی‌های چندین ساله و بارندگی های اندک، سرزمین محصولات کشاورزی خاص است و به عنوان تنها تولید کننده زرشک و عناب و دارنده با کیفیت ترین زعفران کشور، زبانزد است.

به گفته وی؛ با وجود چنین ظرفیت‌هایی متأسفانه درآمد مردم از محصولات کشاورزی بسیار ناچیز است.

ملانوری علت را در فروش فله‌ای محصولات عنوان کرد و ادامه داد: اگر زمینه‌های فرآوری این محصولات فراهم شود، بالطبع اشتغالزایی و درآمدزایی و سودآوری به همراه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه این ظرفیت‌ها در معادن، گردشگری و مرز هم وجود دارد، تأکید کرد: تمام اصرار ما برای حضور سرمایه‌گذاران دارای اهلیت در استان، استفاده از این توانمندی‌ها و کمک به درآمد و معیشت مردم منطقه است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار سید حسین هوش السادات؛ فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) در پایان این نشست برنامه‌ریزی برای مشارکت اقتصادی بنا به موقعیت خراسان‌جنوبی و حوزه اختیارات قرارگاه را منوط به حضور در استان، رصد شرایط و مطالعات فنی طرح‌ها دانست.