پیام استاندار خراسان جنوبی به مناسبت « هفته تعاون »

🔹باسمه تعالی

🔹در نظام جمهوری اسلامی ایران، مشارکت همگانی در عرصه های مختلف توسعه به عنوان یک اصل انکارناپذیر مورد توجه بوده و در اصل ۴۴ قانون اساسی، نظام اقتصادی کشور بر سه بخش دولتی، خصوصی و تعاونی استوار شده است.
🔹به مصداق آیه شریفه «تعاوَنوُا عَلَی البِرِّ وَ التَّقْوی» با گسترش فرهنگ تعاون، وحدت و همدلی‏ در جامعه حاکم شده و ابتکار و نوآوری‏ ها شکوفا می‏ گردد؛ در این راستا استفاده مؤثر از قابلیت‌‏های بیشمار بخش تعاون، ضمن اشتغال‌‏زایی از طریق تجمیع سرمایه‌‏های کوچک و رفع انحصارات، به توزیع عادلانه ثروت در جامعه و استقرار عدالت اجتماعی کمک شایانی خواهد نمود.
🔹در بین اهداف مهمی که می‌بایست در این بخش محقق شود، ارتقای فرهنگ کار جمعی، جلوگیری از تورم، پیشگیری از احتکار، برقراری عدالت اجتماعی و تنطیم روابط میان بخش های مختلف تعاونی، مورد تأکید است که وظیفه کارگزاران را خطیر می کند.
🔹استان خراسان جنوبی نیز از ظرفیت های قابل توجهی برای پیشبرد این اهداف برخوردار است که با بسیج امکانات، برنامه ریزی مدون و بهره گیری از مشارکت و سرمایه گذاری های مردمی می تواند به منصه ظهور برسد.
🔹اینک در سالی که به تدبیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به عنوان «جهش تولید» نامگذاری شده، ضمن گرامیداشت هفته تعاون، امیدوارم با توسعه و ترویج فرهنگ مشارکت، زمینه بالندگی بیش از پیش خراسان جنوبی در بخش های مختلف محقق گردد؛ ان شاءالله.

🔹محمد صادق معتمدیان