#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر میزان بروز تجمعی کرونا در پنج شهرستان استان از شاخص کشوری بالاتر است به ویژه شهرستان‌های بشرویه و بیرجند فاصله زیادی با این شاخص دارند.

غلامرضا شریف‌زاده افزود: شهرستان بشرویه با میزان بروز تجمعی هزار و ۱۰ نفر در ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در رتبه نخست، بیرجند با ۹۰۶ رتبه دوم، سرایان با ۸۰۱ نفر رتبه سوم، قاینات با ۷۱۳ نفر رتبه چهارم و طبس با ۷۲۴ نفر در رتبه پنجم بروز تجمعی کرونا قرار دارند.

وی با بیان اینکه میزان بروز تجمعی این شهرستان‌ها از شاخص کشوری بالاتر است اظهار داشت: همچنین شهرستان درمیان با ۶۶۳ نفر رتبه ششم، سربیشه رتبه هفتم با میزان بروز تجمعی ۵۷۵ نفر، زیرکوه رتبه هشتم با ۵۲۲ نفر، فردوس رتبه نهم با ۴۰۷ نفر، خوسف رتبه دهم با ۳۶۶ نفر و نهبندان رتبه یازدهم با میزان بروز تجمعی ۲۷۲ نفر ثبت شده است.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در خراسان جنوبی تصریح کرد: تاکنون در مجموع ۱۹ هزار و ۶۱۵ مورد آزمایش در استان انجام شده که از این تعداد پنج هزار و ۹۴۹  مورد تست مثبت شده است.

وی عنوان کرد: میزان بروز تجمعی در ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در سطح استان ۷۲۰ نفر است در حالیکه شاخص کشوری ۶۷۳ نفر است و فاصله نسبت به شاخص کشوری روز به روز بیشتر می‌شود.

شریف‌زاده افزود: میزان بروز موارد جدید در ۱۰۰ هزار نفر جمعیت ۱۸.۹ و کشور هفت درصد است و این میزان همچنان در استان سه برابر شاخص کشوری است.

وی گفت: میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در استان ۴.۴ درصد و کشور ۵.۷ درصد است همچنین میزان مرگ و میر اختصاصی علیتی در ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در استان ۳۱.۵ و در کشور ۳۸.۸ درصد است.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در خراسان جنوبی افزود: شاخص نمونه‌گیری به ازای هزار نفر جمعیت در استان ۲۳.۷ و شاخص کشوری ۵۵.۹ درصد است.

وی گفت: همچنین درصد نمونه‌های مثبت از مجموع نمونه‌های انجام شده در استان ۳۰.۳ و در کشور ۱۲.۱ درصد است.

شریف‌زاده بیان کرد: به لحاظ میزان بروز تجمعی وضعیت استان نسبت به شاخص کشوری وضعیت بدتری است اما به لحاظ شاخص‌های مرگ و میر وضعیت استان بهتر است.

وی تصریح کرد: از شروع اپیدمی تا امروز در استان ۲۴۶ روز گذشته است و هر ۲۳ ساعت، یک مورد مرگ در استان اتفاق افتاده است به عبارتی تعداد موارد مرگ در استان بیش از یک مورد اکنون است و متوسط ابتلای روزانه در آبان ماه ۱۶۹ نفر است.

  • شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران