استاندار خراسان جنوبی اشتغال و مسکن را از موضوعات محوری سفر رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به این استان عنوان کرد و گفت: در قالب این سفر افتخار داریم به عنوان اولین استان خدمات مسکن را در دوره یک ساله به جامعه هدف و مشمولان طرح ارایه دهیم.

محمد صادق معتمدیان روز دوشنبه در دیدار «سعید اوحدی» معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: امیدواریم با تحقق مسکن که دغدغه بسیاری از خانواده‌های شهدا و ایثارگران در استان بوده، بتوانیم قدمی موثر در راستای خدمت رسانی به جامعه ایثارگران برداریم.

وی گفت: مشکل اشتغال ۵۳۵ نفر شناسایی شده خانواده ایثارگران در استان نیز با استفاده از ظرفیت‌های قانونی و مباحث کارآفرینی مرتفع می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: علاوه بر ظرفیت‌های قانونی از مباحث کارآفرینی و اشتغالزایی در این حوزه استفاده خواهیم کرد که امیدواریم افراد شناسایی شده به زودی صاحب شغل شوند.

وی برخورداری از سرمایه‌گذاری ظرفیت بنیاد کوثر از زیرمجموعه‌های بنیاد شهید و و امور ایثارگران را از دیگر مباحث مورد پیگیری ذکر کرد و افزود: خراسان جنوبی آمادگی هرگونه همکاری با بنیاد کوثر را دارد.

معتمدیان با بیان اینکه در دوران پایان دولت و محدودیت‌های مالی شدید به سر می‌بریم گفت: انگیزه رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با توجه به محدودیت‌های موجود قابل تقدیر است.

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران صبح امروز (دوشنبه) وارد بیرجند شد و بدو ورود با حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.

وی در این سفر یک روزه ضمن دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و استاندار، با تعدادی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران نیز ملاقات خواهد داشت.

انعقاد تفاهم‌نامه احداث مسکن و ایجاد اشتغال برای جامعه ایثارگران استان از دیگر برنامه های سفر معاون رییس جمهوری به خراسان جنوبی است.