#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

?معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه کویر تایر در کنار موفقیت های فراوان در عرصه تولید در حوزه کارگری نیز معوقه ای ندارد، گفت: تولید بر مبنای علم و فناوری، اشتغال آفرینی پایدار را در واحد های تولیدی به همراه دارد.
؛سید محمد رضا طالبی با بیان این مطلب در سومین رزمایش کمک مؤمنانه شرکت کویر تایر خاطرنشان کرد: در شرایط تحریم های ظالمانه نظام سلطه، مدیریت و کارکنان مجموعه کویر تایر با تلاش و کار شبانه روزی خود بخش مهمی از چرخ تولید کشور را به چرخش در می آوند.
?وی اظهار امیدواری کرد؛ با بهره برداری از فازهای بعدی این مجموعه و تولید تایر سنگین که در سطح کشور نیز کم نظیر است، در آینده ای نزدیک شاهد توسعه شرایط موجود باشیم.
?معاون استاندار اظهار داشت: امسال از طرف مقام معظم رهبری (حفظه الله ) سال تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین نامگذاری شده لذا تولید بر مبنای علم و فناوری ،تحقیقات ریشه ای و بنیادین، اشتغال آفرینی پایدار را در واحد های تولیدی به همراه دارد.
?طالبی افزود: به هر میزان که تولید ما بر اساس علم و دانش باشد از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و به تبع آن مشتری های فراوانی را در داخل و بازارهای جهانی خواهد داشت.
?وی با تبریک پیشاپیش فرا رسیدن هفته کار و کارگر تأکید کرد: عمده فعالان حوزه صنعت، کارگران سختکوشی هستند که سختی کار بر دوش آنهاست لذا مدیران باید به این حوزه توجه ویژه و خاصی داشته باشند.
?به گفته وی؛ واحد تولیدی کویر تایر در کنار موفقیت های فراوان در عرصه تولید، در حوزه کارگری نیز معوقه ای ندارد.
?معاون اظهار داشت: در سال گذشته با برگزاری جلسات متعد تلاش های خوبی در خصوص پرداخت حقوق کارگران در سطح استان صورت پذیرفت که نتیجه آن به حداقل رسیدن معوقات کارگری در خراسان جنوبی بوده است.
?طالبی افزود: پرداخت به موقع حقوق و بیمه متناسب، امنیت شغلی را برای کارگران به ارمغان آورده و نتیجه آن پرورش روحی و روانی کار گر و تولید موثر و مفید تر خواهد بود.
?وی تصریح نمود: شکوه همدلی و اهداء هزار و ۳۰۰ واحد بسته غذایی نتیجه آن است که افرادی که در این مجموعه درخشان کار می کنند در کنار مسائل تولیدی به موضوعات اجتماعی نیز توجه ویژه دارند لذا از دسترنج خود مواسات و کمک های مؤمنانه را به قشر محروم استان انجام می دهند.
?معاون استاندار ادامه داد: در قرآن کریم از کار خیر به عنوان انفاق یاد شده یعنی فرد از مال حلال خود در راه خداوند ببخشد.
?طالبی متذکر شد: اولین شرط در موضوع انفاق آن است که اگر فردی اسلام و ایمان آورده، انفاق او در راه خداوند مورد قبول قرار خواهد گرفت.
?به گفته وی؛ دومین شرط پذیرفتن انفاق آن است که به قصد قربت و نزدیکی به خداوند و با پرهیز از ریا صورت پذیرد.
?طالبی اظهار داشت:اصل انفاق آن است که از بهترین مال خود به مردم کمک نماییم در این صورت اجر آن چند برابر خواهد بود البته در انفاق نیز باید میانه روی و اعتدال رعایت شود.
?وی تصریح نمود: حضرت امام حسن(ع) دو بار همه اموال و سه بار نصف اموال خود را بخشیدند و حضرت امام سجاد(ع) صد خانواده را تحت پوشش خود داشتند و این در حالی بود که هیچ کس از آن خبر نداشت و پس از شهادت آن حضرت مردم متوجه موضوع شدند و یا مولا علی (ع) که پس از شهادتشان مردم متوجه کمک های ایشان به نیازمندان گردیدند.