دانشگاه بیرجند در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: پیرو مصوبه ستاد مدیریت بحران دانشگاه بیرجند، به منظور کاهش مخاطرات انتشار ویروس کرونا، کلاس‌های حضوری تا پایان سال ۱۳۹۸ برگزار نخواهد شد.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی دانشگاه بیرجند در اطلاعیه شماره ۵ ستاد آگاه‌سازی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در این دانشگاه، آمده است: کلاس‌های دروس نظری بسته به نظر استاد به صورت مجازی ارائه شده و به هر دلیل برگزاری کلاس‌های مجازی در زمان خود امکان‌پذیر نباشد کلاس‌های جبرانی بعد از ایام تعطیلات عید نوروز و تا پایان نیمسال دوم تحصیلی ۹۹-۹۸ برگزار خواهد شد.

ستاد آگاه‌سازی و پیشگیری از شیوع کرونا و دوازدهمین جلسه شورای دانشگاه بیرجند امروز (چهارشنبه) هفتم اسفند با حضور تمامی اعضای حقیقی و حقوقی در سالن گردهمایی حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.‏

بنابر این گزارش در این نشست در مورد برگزاری غیرحضوری کلاس‌های درس تصمیم‌گیری شد.

پیام ویدئویی معاون آموزشی دانشگاه بیرجند خطاب به دانشجویان و اساتید دانشگاه درباره برگزاری کلاس‌های آموزشی به صورت الکترونیکی نیز در پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه موجود است.

دانشگاه بیرجند با بیش از ۴۰ سال سابقه علمی و آموزشی دارای حدود ۱۲ هزار دانشجو در ۳۴۰ کدرشته در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است.

بنابر اعلام رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تاکنون هیچ مورد ابتلا به کرونا در استان خراسان جنوبی مشاهده نشده است.

مدارس، دانشگاه‌ها و مهدهای کودک استان خراسان جنوبی در پی شیوع ویروس کرونا در کشور به منظور افزایش ضریب اقدامات پیشگیرانه از روز دوشنبه پنجم اسفند تا پایان هفته جاری تعطیل شد.

اماکن ورزشی هم تعطیل و بسیاری از همایش‌ها تا اطلاع ثانوی در این استان لغو شده است.