🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: امروز مکتبی از حاج قاسم باقی مانده که در آن، سلیمانی های زیادی تربیت شده و می شوند.
ملانوری با بیان این مطلب در حاشیه مراسم محوری بزرگداشت اولین سالگرد شهید سلیمانی و چهلمین روز شهادت شهید فخری زاده تأکید کرد: قطعاً هر ۸۰ میلیون جمعیت ایران در مسیر مکتب سلیمانی و سایر شهدای انقلاب این آموزش را دیده اند و تربیت شده اند که در زیر سایه ولایت و رهبری مقام معظم رهبری در راستای اهداف نظام و سیره شهدا تا براندازی نظام استکبار و ظلم از پا ننشینند.
🔹وی اظهار داشت: ما حتماً در آینده ای نزدیک شاهد این خواهیم بود که بنا به آن چه حضرت امام خمینی (ره) در آغازین روزهای انقلاب گفتند، صدور فرهنگ انقلاب و آزادی خواهی و حکومت اسلامی بر کل جهان محقق خواهد شد.
🔹استاندار به برگزاری مناسبت های یادبود شهدا اشاره کرد و گفت: این مناسبت ها، بهانه ای برای یادآوری خیلی از موضوعات مهم برای بنده به عنوان خدمتگزار مردم و تک تک افراد جامعه است تا متوجه باشیم که نظام مقدس جمهوری اسلامی با چه هزینه های سنگینی شکل گرفته که ما امروز در فضای امن، آرام و معنوی آن نفس می کشیم و زندگی می کنیم.
🔹ملانوری خاطر نشان کرد: از دوران مبارزات انقلاب تا به امروز، مردان، زنان و جوانان بزرگی از این سرزمین، بزرگترین و بهترین سرمایه خود را برای شکل گیری و تداوم انقلاب هدیه کرده اند.
🔹وی ادامه داد: چه خانواده های بزرگی که در این راستا، متحمل رنج و درد و سختی شده اند و امروز، در آغازین روزهای گام دوم، بعد از چهل سالگی انقلاب، دشمنان که از همان روزهای ابتدای شکل گیری انقلاب، سر ناسازگاری و دشمنی داشتند و به دنبال براندازی نظام بودند، همچنان در تلاشند تا هزینه‌های سنگینی را به این نظام تحمیل کنند.
🔹به گفته وی؛ دشمنان برای تحقق اهداف شوم خود، بزرگانی مثل سردار سلیمانی را از ما گرفتند.
🔹استاندار با تأکید بر این که ما در این شرایط وظایفی داریم، گفت: ما باید قدر این انقلاب و نظام را بدانیم و شکر این نعمت بزرگ هم این است که برای تداوم اهداف انقلاب و پشتیبانی از ولایت و رهبری در اردوگاه نظام تلاش کنیم.

🔹ملانوری متذکر شد: ما باید تمام توان خود را بگذاریم و در مسیر امام(ره) و شهدای عزیز به فرماندهی مقام معظم رهبری حرکت کنیم.
🔹وی افزود: همه دشمنان ما از جمله آمریکا، اسرائیل و همه کسانی که قصد دشمنی دارند و حرکات پست و مذبوحانه خود را برای براندازی نظام انجام می دهند، باید بدانند اگر امروز، سردار سلیمانی را از ما می گیرند، مکتبی از او باقی مانده که در آن، سلیمانی های زیادی تربیت شده و می شوند.
🔹شایان ذکر است: مراسم محوری بزرگداشت اولین سالگرد شهید سلیمانی و چهلمین روز شهادت شهید فخری زاده در حسینیه جماران بیرجند و با حضور نماینده ولی فقیه در استان و جمعی از مدیران، مردم و خانواده معزز شدا برگزار شد.