🔻در دیدار استاندار خراسان جنوبی با رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور مطرح شد؛
🔹در دیدار استاندار خراسان جنوبی با رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور به سرمایه گذاری این نهاد در پروژه های عمرانی و عام المنفعه استان تأکید شد.
در این دیدار که با حضور جمعی از معاونین کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور همراه بود، اقدامات مؤثر و انقلابی این نهاد و همچنین روند پیشرفت فیزیکی طرح‌های عمرانی، سرمایه‌گذاری و حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره) در بخش مرزی درح در شهرستان سربیشه مورد بررسی قرار گرفت .
🔹معتمدیان با تأکید بر این که اقدامات کمیته امداد امام خمینی (ره) به عنوان دستگاه معین محرومیت زدایی از بخش درح، بسیار ارزنده است، اظهار داشت: حمایت های همه جانبه شخص آقای بختیاری از این پروژه، موجب رقم خوردن تحولات عظیمی در زندگی مردم محروم این منطقه شده است.
🔹به گفته وی؛ برون داد مشارکت این نهاد در بحث محرومیت زدایی از منطقه درح، بنا به تفاهم ‌نامه ۱۵ مهرماه سال گذشته درحوزه شهری و روستایی کاملاً مشهود است.
🔹استاندار به اعتبارات هزینه شده در زمینه اجرای پروژه های مختلف در بخش درح اشاره کرد و گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) به منظور عملیاتی کردن مفاد تفاهم نامه محرومیت زدایی از درح، در حوزه های زیرساختی شامل آموزش، بهداشتی و درمانی، آبرسانی به روستاها و مناطق مرزی، احیای قنوات ، توسعه شبکه برقرسانی، احداث ساختمان شبکه بهداشت و اورژانس جاده ای، راه اندازی ساختمان فرستنده دیجیتال صدا و سیما،افزایش فضاهای تفریحی و ورزشی، توسعه کتابخانه ها، احداث ساختمان دارالقرآن و از همه مهمتر تحقق پروژه احداث ۵ هزار واحد مسکونی روستایی ، اقدامات مؤثری انجام داده است.

🔹معتمدیان ،عزم کمیته امداد امام خمینی (ره) برای مشارکت ۲ هزار و ۳۶۰ میلیارد ریالی در پروژه های عمرانی شهرستان سربیشه را قابل تقدیر خواند و گفت: در گام نخست برای سال اول برنامه میان مدت، پروژه هایی بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال تعریف شده که به جهت وصول مبالغ مربوط به آن، درحال اجرای این پروژه ها می باشیم.
🔹وی ادامه داد: علاوه بر این، مبلغ قابل توجه یک هزار و ۳۷۴ میلیارد ریال برای اشتغالزایی در این منطقه در نظر گرفته شده که با استقبال خانواده های ساکن در بخش درح، شاهد تحول اساسی در اقتصاد این منطقه محروم خواهیم بود.
🔹به گفته وی؛ کمیته امداد امام خمینی(ره) در سال جاری علاوه بر مشارکت در اجرای پروژه های عمرانی در بخش درح سربیشه، در ایام شیوع کرونا بیش از ۸۱ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال در راستای تأمین اقلام بهداشتی و کمک به معیشت خانواده های عزیز تحت پوشش این نهاد و غیر تحت پوشش در استان هزینه کرده است.
🔹استاندار در ادامه به صدور مجوز حمایتی از خانواده های نیازمند آسیب دیده از کرونا (۲ هزار خانواده جدید) و افزایش چشمگیر و چند برابری وام های کارگشایی به عنوان دیگر اقدامات این نهاد اشاره کرد و گفت: افزایش ۵۰ درصدی وام های اشتغال نیز منشأ تحولی عظیم در استان بوده است.
🔹معتمدیان از همت سازمان برنامه و بودجه کشور به اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال در راستای حمایت از صندوق ضمانت وام کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز خبر داد.
🔹وی سپس از مشکلات و تنگناهای موجود در مناطق مختلف استان به ویژه در شمال شهر بیرجند گفت که با قول مساعد رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور در توسعه زیرساخت‌های شمال شهر بیرجند همراه شد.

🔹شایان ذکر است: در پایان این جلسه، استاندار خراسان جنوبی، ضمن تشکر از اقدامات مدیرکل، معاونین و کارکنان پرتلاش اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) در استان از رئیس و معاونین این نهاد برای حضور در استان و بازدید پروژه ها از نزدیک دعوت کرد و با اهدای لوح تقدیری از مساعدت ها و اقدامات ارزنده بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور در اجرای پروژه های عام المنفعه استان تشکر کرد.