🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: عملیات اجرایی احداث بزرگترین مرکز تجاری رفاهی شرق کشور در بند دره به زودی آغاز می شود.
🔹معتمدیان با بیان این مطلب در برنامه زنده تلویزیونی گفتمان هفته شبکه خاوران خاطر نشان کرد: طی چند هفته آینده، بخش خصوصی با سرمایه گذاری هزار میلیارد تومان، عملیات اجرایی این مرکز تجاری رفاهی را شروع می نماید.
🔹وی تأکید کرد: این پروژه در ادامه اقدامات انجام شده در طرح زیباسازی بند دره اجرا می شود.
🔹استاندار از عزم مدیران در راستای بهسازی و زیباسازی بند دره گفت و تصریح نمود: با وجود تعطیلات نوروزی و شیوع بیماری کرونا، با همت مدیران در کمتر از ۶ ماه، شاهد تحول در این تفرجگاه هستیم.
🔹معتمدیان، همراهی بنیاد مستضعفان و اداره کل اوقاف و امور خیریه را در تأمین زمین مورد نیاز برای توسعه ورودی بند دره و تهیه طرح های رفاهی قابل تقدیر خواند.
🔹وی سپس به تشریح اقداماتی پرداخت که طی یک سال گذشته در زمینه تأمین تفرجگاه در مناطق مختلف استان عملیاتی شده و گفت: اجرای ۳۰ پارک و تفرجگاه بنا به ظرفیت هر شهر در دستور کار شهرداری ها قرار گرفت که در حال حاضر با میانگین ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در سطح استان در حال انجام است.
🔹استاندار در پایان به اجرای بزرگترین پارک در شمال شهر بیرجند اشاره کرد و گفت: در شمال شهر، میزان سرانه فضای سبز با تراکم جمعیت همخوانی ندارد لذا برای جبران این کاستی، به زودی عملیات اجرایی بزرگترین پارک شهر را در این منطقه آغاز می کنیم.
🔹معتمدیان تأکید کرد:در این پارک، همچون بند دره، شاهد هم افزایی دستگاه ها در اجرای هر چه سریع تر پروژه خواهیم بود.