مدیرجهادکشاورزی شهرستان درمیان از کاشت ۵۰ هکتار جو در اراضی پایاب سد رزه پس از سالها بلاتکلیفی خبر داد و گفت: از سال ۹۰ اراضی یایاب سد رزه و شرکت تعاونی ظفر پایاب رزه در حال به بلاتکلیفی به سر می‌برد و به لطف پیگیری ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی و مدیر کل محترم منابع طبیعی استان بالاخره وضعیت قرارداد این اراضی مشخص شد و در قالب ماده ۳ قانون بهره برداری از منابع طبیعی به شرکت تعاونی ظفر پایاب برای مدت معین طی یک طرح توجیهی اقتصادی واگذار گردید.

سیدمحسن نصیرایی خاطرنشان کرد: مساحت ۱۰۰ هکتار از این اراضی برای کشت محصولات زراعی در نظر گرفته شده است و تمام زیرساخت های لازم برای انتقال آب و تسطیح و تجهیز اراضی از طرف سازمان جهاد کشاورزی و مدیریت محترم آب و خاک سازمان برای این پروژه تخصیص اعتبار و اجرا شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان درمیان افزود: در سال گذشته علی رغم همه سیگنال های غیر ممکنی که برای کشت در دشت ناامیدی دریافت می شد ولی به لطف الهی میزان ۱۷ هکتار از اراضی زراعی زیر دست سد رزه کشت جو اصلاح شده داشته و در حد متوسط نیز برداشت شد.

نصیرائی درادامه گفت: البته علی رغم همه مشکلاتی که در برخی نقاط نظیرتقلیل فشار خط انتقال آب به وجود آمده بود و آبیاری مزارع چندین بار دچار مشکل شده بود، در سال جاری نیز مجدداً ۵۰ هکتار از این اراضی برای کشت جو آماده شد و هم اکنون زیر کشت رفته است.

وی بیان کرد: در کل شهرستان درمیان حدود ۴۰۰ هکتار زیر کشت جو می باشد و این کشت اراضی ظرفیت و توان کشت جو شهرستان را در آینده های نزدیک ۲۵ درصد افزایش خواهد داد.