🔻در نشست استاندار خراسان جنوبی با فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) عنوان شد:
🔸همه تلاش ها برای مشارکت مردم در طرح های توسعه ای

🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: همه تلاش های ما برای ترغیب مردم به مشارکت در طرح های توسعه ای است.
ملانوری با بیان این مطلب در جلسه دیدار با فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) که در دفتر کار سردار محمد انجام شد،خاطرنشان کرد: ما در راستای بهره وری هر چه بیشتر از پتانسیل های بی نظیر استان، برای استفاده از توان و ظرفیت همه حوزه ها برنامه ریزی کرده ایم.
🔹وی تأکید نمود: مهمترین اصل برای ما استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران دارای اهلیت و صلاحیت است که بتوانند منابع موجود استان را با ارزش واقعی عرضه کنند.
🔹استاندار با اشاره به جایگاه مردم در برنامه ریزی های استان متذکر شد: برای ما بسیار جذاب تر است که مردم به میدان بیایند و در پروژه ها مشارکت کنند تا خود از درآمد حاصل از طرح ها منتفع گردند.
🔹ملانوری به ظرفیت های منحصربفرد استان در زمینه محصولات کشاورزی، ذخایر معدنی، گردشگری و … اشاره کرد و گفت: این که ۷۵ درصد ذغالسنگ کشور در خراسان جنوبی قرار دارد، این استان پایتخت بنتونیت کشور نام گرفته و ۴ اثر جهانی دارد و … نشان دهنده توانمندی این خطه زرخیز است.
🔹وی خاطرنشان کرد: علیرغم این فرصت های بی نظیر اما متأسفانه از مجموع ۲۲ هزار تن زرشک تولیدی استان، تنها ۸ درصد فرآوری می شود یا ۲۲ میلیون شاخه گل نرگس خوش عطر ما هیچ جایگاهی در تولید عطر و اسانس ندارد و کمتر از ۴۰ درصد ذخایر معدنی موجود، فرآوری می شوند و تعداد اندکی صنایع بزرگ و شاخص در استان داریم .
🔹استاندار در تشریح عدم توفیق استان در بهره برداری از مزیت های موجود گفت: علاوه بر این که قدرت ریسک پذیری و جرأت مردم کم است، مدیرانی که باید به طور تخصصی برنامه ریزی کرده و موضوع بهره برداری از ظرفیت ها را جهت دهی نمایند نیز ضعیف عمل کرده اند.

🔹ملانوری تصریح نمود: ما معتقدیم اگر قرار است توسعه ای در استان رقم بخورد، کارها باید بر محور بخش خصوصی و با استفاده از ظرفیت های موجود باشد.
🔹وی گفت: سرمایه گذاران که بتوانند با توانمندی خود، اعتماد مردم را جلب نموده و این باور را در آنها تقویت کنند که خودشان به عنوان سرمایه گذار وارد میدان شوند، در زمینه بهره برداری از منابع موجود، بهترین کمک را به استان می کنند.
🔹به گفته وی؛ مهمترین هدف استان از راه اندازی ستاد توسعه خاوران، رسیدن به همین دو هدف بزرگ است.
🔹استاندار، مردم خراسان جنوبی را شریف، متعهد، توانمند و همیشه در صحنه خواند و گفت: با وجود درآمدهای اندک، مردم این استان در همین یک ساله شیوع کرونا، ۲۶۰ میلیارد تومان به موضوع کمک های مؤمنانه و تأمین اقلام اقشار آسیب دیده از کرونا کمک کرده اند.
🔹ملانوری تصریح نمود: ما مطمئنیم برنامه ریزی ها به درستی صورت گیرد و جهت دهی ها به خوبی انجام شود، مردم در تحقق برنامه های توسعه ای استان نیز مشارکت و همراهی خواهند داشت.
🔹شایان ذکر است: در این نشست تخصصی که با حضور سردار قاسمی، فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) و جرجانی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان همراه بود، چند طرح مختلف در زمینه های صنعتی، معدنی، کشاورزی و اقتصادی ارائه شد و در خصوص نحوه مشارکت و سرمایه گذاری قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) در این طرح ها، بحث و رایزنی لازم صورت گرفت.