#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

مهندس علی ناصری فرماندار بیرجنددر جلسه فوق العاده که بمنظور تصمیم گیری درخصوص انسداد مسیرهای دسترسی و اطراف آرامستان بیرجند برگزار شد؛ اظهار داشت : بر اساس مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، ورود به آرامستان شهر بیرجند و روستاهای بخش مرکزی و هرگونه تجمع در این مکان ها ممنوع است و با هماهنگی دستگاههای متولی و شهرداری مسدود سازی مسیرها انجام می شود و تا پایان سال از ورود شهروندان به آرامستان ممانعت بعمل خواهد آمد.

🔸وی به شیوع ویروس جهش یافته(ویروس انگلیسی) در شهرستان بیرجند و افزایش سرعت انتقال ویروس جدید حتی در فضای آزاد، اشاره کرد و افزود: توسط مرکز بهداشت برای درمان و قرنطینه مبتلایان به ویروس جهش یافته و نیز شناسایی افرادی که با آنها در ارتباط بوده اند؛ اقدامات لازم صورت گرفته است.

🔸وی افزود : خودرویی هایی که در اطراف آرامستان و مکان های توقف ممنوع پارک نمایند؛ توسط پلیس راهور اعمال قانون خواهند شد.

🔸وی در پایان از شهروندان خواست جهت صیانت از سلامت جامعه و کنترل و جلوگیری از بروز پیک چهارم شیوع کرونا، اکیدا از ورود به آرامستان ها خودداری نمایند.

🔸بدیهی است نیروی انتظامی از هر گونه ورود به آرامستان ها جلوگیری خواهند کرد.

🔸ضمناً پیرو مصوبات ستاد استانی کرونا، باشگاه‌های ورزشی غیر استاندارد و فاقد تهویه و نقض کننده پروتکل‌های بهداشتی، اماکن عرضه مواد غذایی و مراکز شلوغ و فاقد صلاحیت های بهداشتی نیز از هفته آینده پلمب خواهند شد.

🔸 وی مقابله با شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا (کرونای انگلیسی) را در راس وظایف کلیه اعضای ستاد کرونا دانست.