🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: با وجود نیروهای خلاق استان، این خطه را باید به عنوان برندی در زمینه فروش ایده تبدیل نماییم.
ملانوری با بیان این مطلب در جلسه شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: امروز در دنیا کسانی موفقند که بتوانند ایده هایشان را به فروش برسانند، لذا باید با وجود نیروهای خلاق استان این خطه را به عنوان برندی در زمینه فروش ایده تبدیل نماییم چرا که ایده های نوآورانه بر اساس افکار برتر باعث شکل گیری جامعه ای پویا خواهند شد.
🔹وی ضمن تبریک هفته شورای آموزش و پرورش، از تلاش های اعضای شورای استان و شهرستان ها در جهت تعالی امر تعلیم و تربیت تقدیر نمود.
🔹 استاندار به رسالت خطیر شورای آموزش و پرورش در راستای رشد و توسعه جامعه اشاره کرد وگفت: وظیفه ما در شورا ارائه طرح ها، ایده ها و نظرات در زمینه تعلیم و تربیت هر چه بهتر در جامعه است.
🔹به گفته وی؛ رسیدن به سعادت، پیشرفت و توسعه در سایه آموزش صحیح، نو و مورد نیاز جامعه است.
🔹ملانوری افزود: تأثیرگذارترین افراد ،انسان هایی هستند که با اندیشه و افکار مردم سرو کار دارند و وظیفه تعلیم و تعلم را بر دوش می کشند، لذا شورای آموزش و پرورش باید با خرد جمعی و در قالب شور و مشورت، طرح هایی به روز و نوآورانه را تصویب و اجرایی نماید.
🔹وی گفت: باید تلاش کنیم مردم به این سمت سوق داده شوند که در قالب ایده های نو و با کمترین مشقت ، بهترین امکانات را برای خود و جامعه به ارمغان آورند.
🔹استاندار به پیشینه غنی فرهنگی و علمی استان در پرورش انسان های دانشمند در سطح کشور و جهان تأکید کرد و گفت:تعدد پدران علمی استان، کسب رتبه های برتر کنکورکشور و کسب رتبه های برتر المپیاد های علمی، نشان از توان فکری مردم این دیار دارد.

🔹ملانوری با اشاره به تأثیر فراوان آموزش و پرورش صحیح و کارآمد در کاهش آسیب های اجتماعی تصریح نمود: اگر آموزش، صحیح و به درستی صورت پذیرد، جذابیت بیشتری ایجاد می کند.
🔹وی گفت:اگر دانش و آگاهی فرد به روز نباشد، قطعاً در جهل به سر می برد لذا جرأت، جسارت و ریسک پذیری در کنار اندیشه های بلند، جامعه ای پویا می سازد.
🔹استاندار ادامه داد: شورای آموزش پرورش باید بر اساس وظایف محوله، طرح های فرهنگی و آموزشی تدوین نماید.
🔹ملانوری متذکر شد: مردم باید به بینشی برسند که بتوانند از منابع و امکانات موجود در اختیارشان بیشترین بهره وری را در جهت رشد خود و جامعه به کار گیرند.
🔹به گفته وی؛ روحیه مطالبه گری باید در جوانان تقویت شود.
🔹وی به نقش آموزش و پرورش در تربیت انسان هایی با تفکر توسعه ای اشاره کرد و خاطر نشان نمود: آموزش و پرورش باید افکار آدم ها را رشد دهد.
🔹شایان ذکر است: در این جلسه، با اهداء حکمی به امضای وزیر آموزش و پرورش، استاندار به سمت رئیس شورای آموزش و پرورش استان منصوب شدو از اعضای شورای آموزش و پرورش استان تقدیر به عمل آمد.