سیده کیانا اسلامی نماینده استان خراسان جنوبی در پویش با کتاب در خانه ویژه آخرین نوروز قرن با رای هیئت داوران حایز رتبه برتر و تقدیر شد.
پویش «با کتاب در خانه»، بر اساس طرحی از دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتاب‌خوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تمامی استان‌ها در سراسر شروع به کار کرد. در این پویش، کودکان و نوجوانان سراسر ایران، در کلیپ‌های کوتاه دو دقیقه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کردند به معرفی کتابی می‌پرداختند که در فضاهای قرنطینه خانوادگی مطالعه کرده‌اند.
هدف از این پویش، استفاده از فراغت به وجود آمده در خانه‌ها، بهره بردن از امکانات موجود در فضاهای مجازی برای ترویج اجتماعی کتاب‌خوانی در سراسر ایران و تشویق کودکان و نوجوانان به گفت‌وگو پیرامون کتاب‌های مطالعه شده بود. این پوشش همچنین به دنبال گسترش بهداشت در فضاهای فردی و اجتماعی و پر کردن اوقات فراغت بود. این پویش تا تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ برای کودکان و نوجوانان ایران و به درخواست آنان تمدید شد.
در پویش سراسری کتاب در خانه ۱۰۳۸ اثر از ٢٣ استان کشور توسط کودکان و نوجوانان تهیه و تدوین و به دبیرخانه مرکزی ارسال شد که از این میان استان های مازندران با ۲۶۹ اثر گلستان با ۱۴۷، بوشهر با ۹۰ اثر، هرمزگان با ۸۱ و اصفهان با ۸۲ اثربیشترین مشارکت را در این پویش داشتند.
هیئت داوران این برنامه پس از چند مرحله داوری و بازبینی تمام آثار رسیده به دبیرخانه این برنامه بر اساس شاخص هایی همچون خلاقیت و نوآوری در آثار معرفی شده، استفاده از کتاب مناسب و متناسب با رده سنی، حفظ زمان بندی، گسترش و ترویج کتابخوانی در مرحله نیمه نهایی ۲۰۰ اثر و در مرحله نهایی داوری شد که سیده کیانا اسلامی کودک بیرجندی در پویش با کتاب در خانه ویژه آخرین نوروز قرن با معرفی کتاب ۴۴ قصه از هانس کریستین آندرسن موفق به کسب رتبه برتر این جشنواره برای خراسان جنوبی شد. لازم به توضیح است بیشتر مشارکت کنندگان در مقطع تحصیلی دبستان بودند.
هئیت داوران برنامه پویش با کتاب در خانه ویژه آخرین نوروز قرن جعفر توزنده جانی، عزت الله الوندی، مریم اسلامیان، مهدی حشمتی، سجاد جمشیدیان و کیمیا امینی بودند.