🔹سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: تربیت  معلمان متخصص برای رفع نیاز آموزشی منطقه و کشور از افتخارات خراسان جنوبی می باشد.
فرهادی با بیان این مطلب در جلسه دیدار بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان در پایان سفر دو روزه شان به استان،خاطرنشان کرد:
🔹به جرأت می‌توان گفت اساتید دانش آموخته این استان در همه دانشگاه های معتبر ملی و بین المللی حضور دارند و مایه افتخار ما می باشند.
🔹وی با اشاره به قدمت ۱۰۰ ساله آموزش نوین در خراسان جنوبی، تصریح نمود: فعال بودن مدارس در جای جای استان و پرورش علما و مردان و زنان علمی متعدد از افتخارات استان است.
🔹به گفته وی؛ ثروت اصلی مردم این خطه، تحصیلات فرزندان شان می باشد که این موضوع، مسئولیت ما را سنگین تر می کند.
🔹سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری با تأکید بر این که طبق گزارش رئیس دانشگاه فرهنگیان، رتبه های برتر کنکور، جذب آموزش و پرورش می شوند و این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند، گفت: اگر قرار است مردان و زنان فرهیخته ای به جامعه تحویل دهیم، باید ابزار و زیر ساخت آن را فراهم کنیم.
🔹فرهادی ادامه داد: یکی از مهمترین و بهترین زیرساخت ها، محیط های دانشگاهی است که باید به لحاظ فیزیکی، در شأن دانشجویان باشد.
🔹وی تأکید کرد: برای ایجاد چنین فضاها و شرایطی برای تربیت دانشجویانی توانمند، آمادگی لازم را داریم.
🔹سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری در ادامه از تدبیر استاندار در راه اندازی ستاد توسعه خاوران گفت و متذکر شد: هدف اصلی این ستاد، ایجاد ارتباط منطقی بین نیروی انسانی توانمند و پتانسیل‌های خدادادی استان است.
🔹فرهادی افزود: ما آمادگی داریم بین بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان و ستاد توسعه ارتباط برقرار کنیم و از ظرفیت این بنیاد در زمینه توسعه استان بهره ببریم.

🔹وی متذکر شد: برای کمک به دانشگاه فرهنگیان استان در احداث ساختمان در بیرجند و تعیین تکلیف زمین دانشگاه در فردوس اعلام آمادگی می کنیم.