#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: ۵۰ هزار و ۲۹۶ نفر در این استان متقاضی استفاده از تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن هستند و اطلاعات آنان در حال پالایش است.

وحید داعی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار خبر و هنر  افزود: سامانه ثبت‌نام در ۳۱ شهر استان خراسان جنوبی باز است و از این تعداد ۲۰ هزار و ۸۷۶ نفر متقاضی مسکن در بیرجند هستند.

وی گفت: در زمان حاضر جز شهر بیرجند در سایر شهرهای استان جانمایی اراضی برای تامین زمین طرح «نهضت ملی مسکن» انجام شده است و تاکنون ۹ هزار و ۱۵۳ مجرد بین ۲۳ تا ۴۵ سال ثبت‌نام کرده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی اظهار داشت: ثبت‌نام متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن تا ۲۹ اسفند ماه ادامه دارد و بعد از آن تحلیل و پالایش اطلاعات متقاضیان ثبت‌نام شده، تکمیل و نهایی می‌شود.

وی همچنین به روند اجرای طرح «اقدام ملی مسکن» در خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: از مجموع ۴۰۰ هزار واحد مسکونی ابلاغی طرح اقدام ملی در سراسر کشور سهمیه این استان ۲ هزار و ۴۵۰ واحد بوده که هزار و ۳۸۳ واحد سهمیه شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر و هزار و ۶۷ واحد سهمیه شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر بوده است.

داعی بیان کرد: ۱۵ هزار و ۸۹ نفر در سامانه طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کردند که از این تعداد پنج هزار و ۹۷۰ نفر واجد شرایط شناخته شدند.

وی گفت: پنج هزار و ۹۷۰ نفر در بانک مسکن افتتاح حساب داشته‌ و از این تعداد پنج هزار و ۱۴۰ نفر وجه اولیه را واریز کرده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی از تامین ۳۷ هکتار زمین در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر استان برای ساخت سه هزار و ۷۲۷ واحد خبر داد و افزود: در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر نیز ۵۰.۵ هکتار زمین برای ساخت سه هزار و ۴۱۶ واحد مسکونی تامین شده است.

وی بیان کرد: تاکنون ۲ هزار و ۷۷ واحد مسکونی در شهرستان‌های استان وارد فاز اجرایی شده است.

داعی گفت: در زمان حاضر هزار و ۸۱۶ واحد در مرحله اتمام فونداسیون، ۹۹۸ واحد اسکلت و ۴۰۹ واحد در مرحله اجرای سقف است.

وی افزود: ۲ هزار و ۱۴۰ واحد مستقر در سایت ۲۷ هکتاری شهر بیرجند نیز در مرحله اخذ پروانه قرار دارد.

سامانه ثمن به نشانی saman.mrud.ir  یک ماه پس از ابلاغ قانون جهش تولید مسکن توسط رییس‌جمهور از ۲۸ مهر امسال به منظور ثبت‌نام و پایش متقاضیان واقعی مسکن آغاز به‌کار کرد و ثبت‌نام متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن تا ۲۹ اسفند ادامه دارد.