🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: معادن سنگ های قیمتی شهرستان زیرکوه باید هر چه زودتر تعیین تکلیف شوند.
ملانوری با بیان این مطلب در جلسه شورای اداری شهرستان زیرکوه خاطر نشان کرد: اینکه سال های سال است، مردم بدون مجوز و بی هیچ ملاحظه ای، از معادن سنگ قیمتی شهرستان برداشت غیر مجاز دارند، نشان دهنده کم کاری مدیران است.
🔹وی با تأکید بر این که این مشکلات باید در استان حل شود، تصریح نمود: مدیریت در معنای واقعی رفع بسیاری از مشکلات است و‌ کار زمانی محقق می شود که همه حوزه ها در کنار هم قرار بگیرند.
🔹به گفته وی؛ تعامل و همکاری در همه زمینه ها، روند انجام کار ها را شتاب می بخشد.
🔹استاندار با گلایه از بی توجهی های صورت گرفته درخصوص معادن سنگ های قیمتی شهرستان، اظهار داشت: این که تنها به داشتن این ذخایر مباهات کنیم، کافی نیست بلکه ما باید در زمینه فرآوری این سنگ های قیمتی تلاش کنیم.
🔹ملانوری متذکر شد: ما باید به گونه ای اقدام نماییم که این سنگ ها با ارزش واقعی خود به بازار عرضه شوند یا به دیگر مناطق صادر گردند.
🔹وی در ادامه به دو محصول زعفران و زرشک منطقه اشاره کرد و گفت: موضوع بهره برداری هر چه بیشتر از این دو محصول به عنوان دو کالای استراتژیک استان، باید حتماً در قالب برنامه مشخص به سرانجام برسد.
🔹به گفته وی؛ ما باید بدانیم زرشک و زعفران چگونه می تواند افزایش در واحد سطح داشته باشد و چطور می توان این محصولات را به بهترین قیمت از استان خارج کنیم؟