🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: هفته دفاع مقدس، فرصت مناسبی برای تبیین فرهنگ جهاد، مقاومت، ایثار و شهادت است.
معتمدیان با بیان این مطلب در شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان خاطرنشان کرد: با استفاده از فرصت این ایام، می توان گوشه هایی از فداکاری های رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس را به تصویر کشید.
🔹وی ادامه داد: نسل حاضر، سال های دفاع مقدس را درک نکرده اند، لذا می بایست از هر فرصت مطلوبی برای تشریح شرایط آن روزهای کشور بهره برداری کرد.
🔹استاندار ضمن تبریک چهلمین سالگرد دفاع مقدس از برنامه های کشور در سطح ملی گفت که برای گرامیداشت این ایام ابلاغ شده و تصریح نمود: بر اساس دستورالعمل های ابلاغی، تکالیف همه دستگاه های اجرایی مشخص شده و همه حوزه ها همکاری حداکثری را در برپایی برنامه های مرتبط خواهد داشت.
🔹معتمدیان با تأکید بر جانفشانی های رزمندگان در سال های جنگ، اظهار داشت: یکی از مهمترین برنامه های تکلیفی در این ایام، تجلیل از رزمندگان است که باید به نحو احسن انجام شود.
🔹وی در ادامه شروع به کار پروژه باغ موزه دفاع مقدس را از جمله موضوعاتی برشمرد که باید با ورود جدی همه دستگاه های اجرایی عملیاتی شود.
🔹به گفته وی؛ مانع اصلی در عدم ورود دستگاه ها و عملیاتی نشدن این پروژه، نبود طرح جامع است که می بایست در حوزه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کشور به عنوان متولی کار، اجرایی گردد.
🔹استاندار با تأکید بر این که باغ موزه دفاع مقدس، پروژه ای ملی است که استانی شده متذکر شد: این پروژه بزرگ بر اساس طرحی که ارائه می شود باید فازبندی شده و برای اجرای هر فاز، برنامه زمان بندی معین گردد.
🔹معتمدیان اظهار داشت: با همکاری و هم افزایی دستگاه های اجرایی می توانیم قفل این پروژه را بگشاییم و به روند اجرای کار شتاب ببخشیم.

🔹وی گفت: در صورت همراهی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کشور، این پروژه در ایام هفته دفاع مقدس کلنگ زنی شده و عملیات اجرایی احداث آن شروع می شود.