#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#خبر_و_هنر

#خبر_هنر

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بشرویه مهلت ۲ ماه را برای اصلاح نواقص راه‌های این شهرستان از امروز دوم دی تا دوم اسفند امسال تعیین کرد.

در نامه دادستان به رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان بشرویه آمده است: با عنایت به گزارشات واصله و بازدیدهای صورت گرفته پیرامون نواقص جاده‌ای، مهمترین نواقص مدنظر به شرح ذیل اعلام و با توجه به وظیفه ذاتی آن اداره که صیانت از حریم راه‌ها و حفظ و نگهداری آن و ارتقای سطح ایمنی جاده‌ها است مطابق تکلیف حاصله از بند الف ماده یک و بند سه و چهار ماده ۲ و ماده پنج دستورالعمل نظارت و پیگیری حقوق عامه و ماده سه دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان و پیشگیری از آن، به آن مجموعه به مدت ۲ ماه از دوم دی ماه جاری مهلت داده می‌شود تا برای رفع نواقص اقدام و نتیجه در پایان زمان مذکور به این دادستانی منعکس شود.

احسان خسروی افزود: به محض اتمام مهلت، دادستانی مجدد از مسیرهای اعلامی بازدید و در صورت عدم رفع نواقص نسبت به تشکیل پرونده قضایی اقدام خواهد کرد.

در این نامه با اشاره به نواقص راه‌های بشرویه آمده است: کیلومتر ۱۷ محور رقه به سمت مجد پیچ معروف سرسلاخ نیازمند تعریض جاده، ترمیم آسفالت و ایمن‌سازی است همچنین پیچ‌های متعدد روستای کرند نیاز به اصلاح یا حذف و اجرای مجدد عملیات متوقف شده دارد.

دادستان بشرویه اجرای خط‌کشی محور روستایی کرند با توجه به روکش آسفالت سرد جدید، ایمن‌سازی به علت کم شدن عرض شانه راه در ورودی شهر از سمت فردوس، اصلاح و ایمن‌سازی پیچ کیلومتر هشت محور فردوس به لحاظ جداشدن گاردریل، اجرای عملیات روشنایی تقاطع فتح‌آباد و اجرای عملیات اصلاح پیچ حجت‌آباد محور ارسک را از دیگر نواقص راه‌های این شهرستان برشمرد.

وی خواستار اعلام دلیل توقف اجرای عملیات مربوط به پیچ‌های روستای کرند و اجرا نشدن روشنایی تقاطع فتح‌آباد و پیچ حجت‌آباد محور ارسک به‌صورت مستند و مستدل شد.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان بشرویه در ۳۰۰ کیلومتری بیرجند است.