🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: مردم استان از بینش و نگاه مؤمنانه برخوردار می باشند.
ملانوری با بیان این مطلب در جلسه هماهنگی کمک های مؤمنانه استان در سال ۱۴۰۰ خاطرنشان کرد: آمار صدقات، زکات، خمس و کمک های مؤمنانه مردم نشان دهنده این بینش و نگاه مؤمنانه است.
🔹وی تأکید کرد: به استناد آمار، ارزش ریالی کمک های مؤمنانه مردم خراسان‌ جنوبی از ابتدای شروع رزمایش تا پایان سال ۹۹ مبلغ ۲۰۵ میلیارد تومان بوده است.
🔹به گفته وی؛ کمک های غیر نقدی، هزینه های حمل بسته ها و مواردی از این دست در فهرست کمک ها قید نشده و چه بسا کمک های نقدی که به درخواست افراد اصلاً در این آمار لحاظ نشده اند و نامی از آنها نیست.
🔹استاندار ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته در این زمینه، متذکر شد: کمک های انجام شده قابل تقدیر است.
🔹ملانوری تأکید کرد:حجم کمک ها حکایت از این دارد که مردم استان به لحاظ اعتقادی و فرهنگی، توجه ویژه‌ای به کمک و کاهش آلام همنوع خود دارند.
🔹وی ضمن ابراز امیدواری برای ادامه یافتن این کمک ها، گفت: نگرانی ما از این است که این نگاه و حس همنوع دوستی به هر دلیلی دچار خدشه شود و آسیب ببیند.
🔹استاندار با اشاره به این که در شرایط فعلی و با این شیوه شیوع ویروس، پایانی برای بیماری کرونا نمی توان متصور شد، گفت: این بیماری امسال هم ادامه دارد و با انواع مختلف در حال بروز و ظهور است لذا باید حرکت های ما برای کمک به خانواده های آسیب دیده از کرونا همچنان ادامه یابد.
🔹ملانوری ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی که در طول سال گذشته، در تأمین اقلام مورد نیاز تعامل و هم افزایی داشته اند، امسال هم همراهی کنند تا توزیع کمک ها ادامه داشته باشد.
🔹وی تأکید کرد: توزیع کمک های مؤمنانه باید به یک فرهنگ تبدیل شود و به همه جامعه تسری یابد.

🔹به گفته وی؛ دستگاه های متولی می بایست در قالب بروشورهایی به همراه بسته های معیشتی، اطلاعات لازم در زمینه راه های کنترل بیماری را نیز در اختیار خانواده ها قرار دهند.
🔹شایان ذکر است؛ فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) و مدیران دستگاه های اجرایی حاضر در جلسه به تشریح اقدامات انجام شده در سال گذشته پرداختند و از حجم کمک هایی گفتند که طی این مدت در بین اقشار آسیب دیده از کرونا توزیع شده است.