#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

 استاندار خراسان جنوبی بر تامین مواد اولیه کارخانه کک‌سازی طبس برای بهره‌برداری از ظرفیت‌های استان تاکید کرد و گفت: امیدواریم با رشد تولید زغال‌سنگ در خراسان جنوبی، ظرفیت بهره‌برداری شده به ۶۰۰ هزار تن کک در سال برسد.

 جواد قناعت در دیدار مدیر کارخانه کک‌سازی طبس به ظرفیت این کارخانه در تولید متالوژی با استفاده از بازیافت حرارتی اشاره کرد و افزود: این واحد تولیدی، زمینه اشتغال بیش از ۲ هزار نفر را فراهم آورده است.

وی با بیان اینکه ظرفیت نهایی این کارخانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن در سال کک متالوژی و ۱۵۰ مگاوات برق است گفت: تجهیزات لازم برای فاز نخست این واحد تولیدی برای ظرفیت ۶۰۰ هزار تن خریداری شده و در حال حاضر کارخانه برای تولید ۴۵۰ هزار تن در سال به بهره‌برداری رسیده است.

استاندار خراسان جنوبی اظهار امیدواری کرد: با رشد تولید زغال‌سنگ در استان، ظرفیت بهره‌برداری شده به ۶۰۰ هزار تن در سال برسد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در ادامه از آمادگی این مجموعه برای سرمایه‌گذاری ۲ هزار میلیارد تومانی در خراسان جنوبی خبر داد.

امیرحسین نادری گفت: ما برای احداث واحد زغال‌شویی در جوار کارخانه کک‌سازی و ایجاد زمینه اشتغال برای جذب تعداد زیادی از افراد جویای کار آمادگی لازم را داریم.

در این دیدار که نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل دفتر امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی، سرپرست فرمانداری ویژه طبس و مدیران مجموعه شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات کشور حضور داشتند، بر توسعه سرمایه‌گذاری سازمان‌های دولتی از جمله ایمیدرو و حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تاکید شد.

همچنین مقرر شد علاوه بر ارتقای نیروگاه در حال احداث شهرستان طبس با مساعدت وزارت نیرو، با توجه به وجود معادن غنی زغال‌سنگ نیروگاه دیگری ایجاد و راه‌اندازی شود.

استاندار خراسان جنوبی در دیدار مدیرعامل شرکت ویستاریل پارس در تهران نیز بر توسعه خدمات ریلی به منظور افزایش میزان حمل بار و مسافر استان تاکید کرد.

وی از سرمایه‌گذاری این شرکت در طرح توسعه صنایع ریلی خراسان جنوبی خبر داد و آمادگی استان را برای فراهم کردن تسهیلات لازم به منظور ایجاد صنایع جوار ریلی و تامین لوکوموتیو اعلام کرد.

قناعت گفت: افزایش لوکوموتیو و ایجاد صنایع ریلی، حجم بار و مسافر را بیشتر کرده و اشتغال خوبی به دنبال خواهد داشت.

وی اظهار داشت: احداث کارخانه نگهداری و تعمیر لوکوموتیو و واگن‌های باری در طبس با مدیریت راه‌آهن شرق کشور، شرایط امیدوار کننده‌ای را برای جمعیت جویای کار و دارای مهارت در منطقه فراهم خواهد آورد.

مدیرعامل شرکت ویستاریل پارس نیز از احداث کارخانه تولید کاغذ از آهک خبر داد و گفت: کارگاه‌های صنایع جوار ریلی در اداره کل راه‌آهن شرق واقع در شهرستان طبس ایجاد و راه اندازی می‌شود و احداث این واحدهای تولیدی اشتغال و رونق اقتصادی را به همراه خواهد داشت.