#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: سه شهرستان خراسان جنوبی در وضعیت قرمز قرار دارند که نشان‌دهنده روند افزایشی موارد بستری ناشی از کرونا است.

محمد دهقانی درباره آخرین وضعیت مخاطره شهرستان‌های خراسان جنوبی از نظر شیوع کرونا اظهار داشت: براساس رنگ‌بندی جدید از امروز (۱۵ آبان) شهرستان‌های بیرجند و نهبندان هم قرمز شدند و به همراه قاینات در وضعیت خیلی پرخطر قرار دارند.

وی افزود: شهرستان‌های طبس و بشرویه نارنجی (پرخطر) و سایر شهرستان‌های استان وضعیت زرد (متوسط خطر) را دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تصریح کرد: تداوم این روند که به دلیل کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح کشور و استان خراسان جنوبی است، جای نگرانی دارد و می‌تواند زمینه‌ساز شروع پیک مجدد در استان شود که امیدواریم این اتفاق نیفتد.

وی گفت: از هم‌استانی‌ها تقاضا می‌کنم حتما پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری و تهویه مناسب را رعایت کنند.

دهقانی درباره پوشش واکسیناسیون اظهار داشت: ظرفیت واکسیناسیون مراکز ما خیلی بیشتر از تعدادی است که روزانه انجام می‌شود و حجم واکسن و تنوع آن هم به‌گونه‌ای است که افراد به‌راحتی می‌توانند واکسن مدنظرشان را انتخاب کنند.

وی افزود: تا زمانی که پوشش کامل واکسیناسیون حداقل در ۸۰ درصد جمعیت اتفاق نیفتد، شاهد ادامه این روند خواهیم بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون حدود ۵۲ درصد از جمعیت استان ۲ نوبت واکسن کرونا را دریافت کردند که هنوز تا بالای ۸۰ درصد فاصله قابل توجهی داریم و درخواست ما این است که مردم هرچه سریع‌تر برای تکمیل واکسیناسیون در موعد مقرر به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.