🔹استاندار خراسان جنوبی از راه اندازی کارگروه بسیج سازندگی در استان خبر داد.
ناعت با اعلام این خبر در جلسه دیدار سردار زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور، خاطرنشان کرد: این کارگروه به زودی در استان راه اندازی می شود تا از ظرفیت بسیج سازندگی به درستی استفاده گردد.
🔹وی تصریح نمود: با توجه به نقش گروه های جهادی در محرومیت زدایی و اجرای پروژه های عمرانی، باید از فرصت این گروه ها به خوبی بهره برداری شود.
🔹استاندار با اشاره به حوزه وظایف و اختیارات بسیج سازندگی، پیشنهاد داد: طرح های حمایتی بسیج به سمت توسعه طرح های اشتغال مرتبط با ظرفیت های استان سوق داده شود.
🔹قناعت افزود: بسته بندی محصولات استراتژیک و ایجاد واحدهای فرآوری و صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی از جمله حوزه هایی است که باید با استفاده از ظرفیت بسیج، توسعه یابند.
🔹وی به دیدار خود با مدیرعامل سازمان تعاون روستایی ایران اشاره کرد و گفت: در نتیجه این دیدار، سازمان تعاون روستایی از هفته آینده موضوع خرید تضمینی زرشک کشاورزان را آغاز می کند.
🔹به گفته وی؛ ورود بسیج سازندگی به ایجاد و توسعه واحدهای فرآوری و بسته بندی، تکمیل زنجیره زرشک استان را شتاب می بخشد.
🔹رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور نیز با تشریح حوزه وظایف این مجموعه خاطرنشان کرد: بسته جامع مردم پایه کردن اقتصاد را به دولت ارائه کرده ایم تا به عنوان یک سند جامع بالادستی برای اجرا ابلاغ گردد.

🔹سردار زهرایی با تأکید بر این که دولت برای تحقق شعارهای خود به کمک نیاز دارد، افزود: گروه های جهادی به عنوان موتور محرک مردم و بسیج کننده نیروها که در همه جا همراه هستند، می توانند کمک احوال دولت باشند.
🔹وی راه اندازی صندوق های قرض الحسنه مردمی را از اقدامات بسیج خواند و گفت: ۴۵۰ صندوق قرض الحسنه بسیج با عضویت ۳۰ هزار خانواده ، زمینه اشتغال ۵ هزار نفر را در سطح استان فراهم آورده اند.
🔹به گفته وی؛ بخش عمده ای از تسهیلاتی که در قالب این صندوق ها به متقاضیان پرداخت می شود ، در قالب بسته بندی و فرآوری محصولات کشاورزی هزینه شده اند.
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور به عضویت ۲۰ هزار جهادگر عضو هزار و ۶۰۰ گروه جهادی در استان اشاره کرد و گفت:این گروه های جهادی که در زمینه های پزشکی، مهندسی، فرهنگی و … فعال می باشند بدون هیچ چشمداشت و منتی به خدمات رسانی به مردم مشغول می باشند.
🔹سردار زهرایی با تأکید بر این که بسیج، امتداد مردمی دستگاه های اجرایی است، تصریح نمود: ما متولی اقتصاد نیستیم اما قول داده ایم مردم پایه کردن دولت را محقق کنیم.
🔹وی از عضویت بسیج در شوراهای عالی مسکن، اشتغال و بحران خبر داد و گفت: با راه اندازی کارگروه بسیج سازندگی به ریاست استاندار، پروژه های عمرانی محرومیت زدایی که به گروه های جهادی سپرده می شود، شتاب می گیرد.