علی فرخنده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در چهل و یکمین جلسه شورای اطلاع رسانی با اشاره به هفته فرهنگی استان گفت: اینگونه برنامه ها در راستای تقویت وحدت محلی وهویت فرهنگی ایرانی-اسلامی است که دراین زمینه نیازمند اطلاع رسانی گسترده در سطح جامعه هستیم تا به بهترین شکل اهداف فرهنگی در این راستا محقق شود.

وی گفت: محور بعدی مورد بحث در جلسه شورای اطلاع رسانی استان ایام ا… دهه مبارک فجراست که دارای اهمیت بسیار به ویژه موضوع امید آفرینی و جلب اعتماد عمومی که از جمله موارد مهمی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز می باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی افزود: این امر بسیار مهم است که مسئولین هماهنگی لازم را در امور اجرایی مورد توجه قرار دهند و تعارضی در گفتارشان نباشد تا موجب سلب اعتماد عمومی نگردد.

فرخنده با اشاره به اینکه عده‌ای به دنبال تطهیر چهره پهلوی هستند گفت: وظیفه ما در شرایط کنونی این است که با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری همه وقایع تاریخی را به شکل صحیح و قابل فهم برای نسل جوان با تکیه بر اسناد مستحکم تاریخی بیان کنیم تا شبهات و ابهامات در ذهن جوانان عزیز موجب سوءاستفاده رسانه های دشمنان نشود.

وی با اشاره به اینکه اقدامات هرچند کوچک می تواند باعث امیدآفرینی بین مردم شود؛ گفت: اقدام اخیراستاندارمحترم در بین مردم اقدام پسندیده ای بود که نشان دهنده مردمی بودن و خلوص نیت مسئولین دولت مردمی در خدمت رسانی به مردم  می باشد.

وی در ادامه با اشاره به محور بعدی مورد بحث در جلسه گفت: شیوع برخی بیماری ها در فصل زمستان به بالاترین سطح خود می‌رسد که نیازمند مدیریت رسانه ای جهت اطلاع رسانی به موقع  هشدارهای لازم به مردم می باشد.

فرخنده گفت: با توجه به برودت دمای هوا در فصل زمستان فرهنگ‌ سازی برای صرفه جویی در مصرف انرژی از رسالت های مهم رسانه است.

گفتنی است؛ در پایان این جلسه از پوستر چهار رویداد فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با عنوان هفته فرهنگی استان، جشن بزرگ آتشونی، جشنواره فیلم موبایلی لیمو شیرین و دهمین جشنواره شعر فجر خراسان جنوبی رونمایی شد.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور