#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

🔸 فلاحی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس گفت: امسال به دلیل شرایط خاص کرونا و به منظور حفظ سلامت مردم، برگزاری هر گونه مراسم نخل گردانی در این شهرستان ممنوع است.

فلاحی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس  گفت:آئین نخل گردانی همه ساله در روز عاشورا با شور و شکوه خاصی برگزار می‌شد که امسال برای حفظ سلامت مردم، هیچ برنامه‌ای تحت عنوان نخل گردانی و تزئین نخل در طبس برگزار نمی‌شود.

او رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مقابله با کرونا را از سوی مسئولان هیئت‌های عزاداری الزامی دانست و افزود: مصوبات ستاد ملی کرونا در این خصوص به عنوان قانون برای همه لازم الاجراست و اگر رعایت نکنیم و فردی گرفتار کرونا شود، گناه و جرمی را مرتکب شده ایم.

فلاحی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس تاکید کرد: شرایط کنونی مطلوب همه ما نیست که عزاداری‌ها اینگونه برگزار شود، اما، چون حفظ سلامت و جان مردم در میان است همه باید خود را مکلف به اجرای ضوابط بهداشتی بدانیم.

فلاحی با قدردانی از مردم در برگزاری مراسم عزاداری با رعایت همه شیوه نامه‌ها گفت: خوشبختانه هیئت‌ها و عزاداران در چند شب محرم با مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا همراهی خوبی کرده اند که امیدواریم همان گونه که اعلام شده عزاداری‌ها در فضای بسته نباشد، حتما رعایت شود.

او از مردم خواست همان گونه در همه گیری ابتدای کرونا با کادر درمانی همراهی کردند، در ادامه هم در عزاداری ایام محرم کمک کنند تا هم شاهد عزاداری خوبی باشیم و هم خطری برای سلامتی مردم پیش نیاید.