نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: اگر بخواهیم بعد از ۱۴۰۰ سال مسجد را دوباره بازسازی کنیم نیازمند کارهای فیزیکی، فکری، فرهنگی، علمی و عملی هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در دیدار با مسوول قرارگاه تحول اجتماعی مسجد محور(طرح امام محله) سازمان تبلیغات اسلامی ضمن بزرگداشت هفته دفاع مقدس افزود: با توجه به اینکه اسلام ناب قرن‌ها در انزوا بوده است لذا به صورت طبیعی رسیدن به قله مطلوب باید تدریجی باشد تا بهره‌برداری از سرمایه های عظیم مکتب اسلام پیاده شود.

وی ادامه داد: اگرچه مسجد ظاهر ساده ای دارد اما دارای باطنی است که اگر اسلام ناب در انزوا نبود و مسجد رسول الله(ص) و امیرالمومنین(ع) باز می‌بود، نوع بشر به کمالات نامتناهی خود می‌رسید.

امام جمعه بیرجند تصریح کرد: تبلیغات دشمن از نظر کیفیت، کارایی و امکانات با ما قابل قیاس نیست زیرا آنها با تبلیغات فراوان و فضای مجازی از هیچ، بالاتر از کوه می‌سازند و این در حالی است که ما از تبیین همان واقعیت‌ها عاجز هستیم.

وی بیان کرد: اگر عزم راسخی وجود داشته باشد کارها شدنی است، امروز یکی از علل کارآمد در موثر بودن اتصال تشکیلات‌ها با یکدیگر است.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی گفت: مردم همانگونه که در دفاع مقدس در صحنه حضور داشتند امروز نیز در این شرایط سخت کرونا، مشکلات اقتصادی و جنگ های روانی باز هم در صحنه هستند و پاسخ دشمنان را می‌دهند.

وی افزود: مسجد به مانند انسان دارای ظرفیتی نامتناهی است اما درصد بسیار کمی از این ظرفیت استفاده می‌شود و این در حالی است که بسیاری از انسان‌های شایسته، باسواد، با ایمان، تحصیل کرده و عاشق به انقلاب در مرکز بزرگی چون قم و مشهد هستند که کسی به سراغ آنها نمی‌رود و از آنها استفاده نمی‌کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: ما باید شرایطی را مهیا کنیم تا جایی که نیرو در مراکز داریم، مسجد بدون پیش نماز و منبر بدون خطیب نداشته باشیم که متاسفانه دراین خصوص در استان ما اقدامات خوبی صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: با وجود قرآن، مکتب، تاریخ و شرایط معاصر، ما حرف های زیادی برای گفتن داریم اما ابتدا باید اقدامات اولویت‌بندی و تبیین شود.