🔹سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی از افتتاح و کلنگ زنی ۱۸۶۹ پروژه در دهه فجر امسال خبر داد.
فرهادی با اعلام این خبر در نشست خبری معرفی برنامه ها و پروژه های عمرانی دهه فجر، ضمن تبریک این ایام خاطرنشان کرد: در دهه فجر امسال هزار و ۸۶۹ پروژه با اعتبار ۲ هزار و ۵۴ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی می شود.
🔹وی با تأکید بر این که علیرغم همه تهدیدهای دشمنان و فشارهای ناشی از تحریم ها، تلاش و جدیت برای خدمات رسانی به مردم به طور ویژه دنبال می شود، متذکر شد: مجموع پروژه هایی که برای افتتاح و کلنگ زنی در برنامه های امسال گنجانده شده، به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد رشد دارد که نشان دهنده اهتمام مدیران در ارائه خدمت به مردم است.
🔹به گفته وی؛ از مجموع پروژه های مدنظر هزار و ۶۱۳ پروژه افتتاح می شوند و عملیات اجرایی ۲۵۶ پروژه نیز آغاز می گردد.
🔹سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری درخصوص منابع تأمین اعتبارات هزینه شده برای اجرای پروژه ها گفت: کل اعتبار هزینه شده برای پروژه های قابل افتتاح در این ایام، هزار و ۲۲۴ میلیارد تومان است که از منابع مختلفی تأمین شده است.
🔹فرهادی ادامه داد:از مجموع اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح ها، ۲۴۸ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی ، ۷۲ میلیارد تومان از محل منابع استانی، ۶۶۴ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و … تأمین شده است.
به گفته وی؛ سهم بخش خصوصی در این اعتبارات ۱۵۲ میلیارد تومان می باشد.
🔹او با تأکید بر این که بخش عمده ای از این پروژه ها در مناطق روستایی به بهره برداری می رسد، متذکر شد: از مجموع این پروژه ها، ۹۴۰ پروژه در مناطق روستایی و ۶۷۳ پروژه در حوزه شهری استان افتتاح می شود که نشان دهنده توجه ویژه دولت به مناطق محروم و روستایی است.
🔹سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری، میزان اشتغال پایدار ایجاد شده از محل پروژه هایی که در این ایام به بهره برداری می رسند را ۸ هزار و ۲۴۲ نفر برشمرد.

🔹فرهادی با اشاره به همپوشانی جمعیت برخوردار در اغلب پروژه ها گفت: در مجموع ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر از خدمات این پروژه ها بهره مند می شوند.
🔹وی با بیان این که ۲۵۶ پروژه با پیش بینی اعتبار ۸۳۰ میلیارد تومان در این ایام کلنگ زنی می شود، تصریح نمود: بخش خصوصی با سرمایه گذاری ۴۳۷ میلیارد تومانی در اجرای این پروژه ها مشارکت می کند.
🔹به گفته وی؛ بر اساس پیش بینی های صورت گرفته در پروژه هایی که کلنگ زنی خواهد شد، ۳۲۰ نفر مشغول به کار می شوند و ۲۸۲ هزار نفر نیز از منافع این طرح ها بهره مند می شوند.
🔹سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری با تشریح پروژه هایی که در این ایام به بهره برداری می رسند، گفت: از شاخص ترین پروژه های قابل افتتاح در سطح شهرستان های استان به بهره برداری از پروژه های گازرسانی به ۳۶۶ روستا، ۱۴۷ واحد تولیدی و صنعتی و پروژه های مسکن محرومین می توان اشاره کرد که برای اجرای آنها اعتباری بالغ بر ۵۶۳ میلیارد تومان هزینه شده است.
🔹فرهادی، آغاز به کار واحد تولید منیزیت دانه بندی شده در شهرستان سربیشه را نیز از دیگر پر.وژه های شاخص نام برد که با سرمایه گذاری ۴۲ میلیارد تومانی به بهره برداری می رسد.
🔹وی ادامه داد: مجتمع آموزشی حیات طیبه شهرستان بیرجند با اعتباری بالغ بر ۳۶ میلیارد تومان و فاز یک طرح های بیابان زدایی (مالچ پاشی به همراه نهالکاری) با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان در شهرستان طبس نیز از دیگر پروژه هایی است که در این ایام افتتاح می گردند.
🔹سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری درخصوص مهمترین طرح هایی که طی این مدت کلنگ زنی می شوند نیز گفت: آغاز عملیات گازرسانی به ۲۰۵روستا و پروژه های مسکن ملی در سطح استان با اعتباری بالغ بر ۳۴۵ میلیارد تومان و پروژه تکمیل شبکه جمع آوری فاضلاب واحداث تصفیه خانه فاضلاب شهر قاین با پیش بینی اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان از مهمترین طرح هایی است که کلنگ زنی می شوند.
🔹فرهادی تصریح نمود: دو پروژه مهم نیز در شهرستان سربیشه آغاز می شوند که یکی احداث واحد طرح تولید دولومیت کلسینه و زینتر شده با پیش بینی سرمایه گذاری ۸۰ میلیارد تومانی و دیگری واحد گلخانه بخش خصوصی با پیش بینی سرمایه گذاری ۹۴میلیارد تومانی می باشد.

وی از رشد ۶۵ درصدی پروژه های آماده کلنگ زنی به نسبت مدت مشابه سال گذشته گفت و اظهار داشت: در مجموع تعداد پروژه های شهری ۳۵ درصد و تعداد پروژه های روستایی ۷ درصد رشد داشته است.

🔹شایان ذکر است: شهرستان نهبندان با ۳۱۱ پروژه، بیشترین طرح و پروژه ها را در شمار پروژه های قابل افتتاح و کلنگ زنی دهه فجر دارد.