🔹استاندار خراسان جنوبی، پیشرفت، توسعه و آبادانی جغرافیای زرخیز استان را در گرو بهره گیری از صنعت گردشگری به عنوان یکی از مهمترین پیشران های توسعه اقتصادی دانست.
ملانوری با بیان این مطلب در دیدار رئیس انجمن گردشگری پایدار استان، گفت: وجود جاذبه های فراوان و بکر توریستی، همسایگی با ۶ استان ، مرز مشترک با کشور افغانستان و اشتغالزا بودن صنعت توریست، از ضرورت های توجه به حوزه گردشگری در استان است.
🔹به گفته وی؛ امنیت مثال زدنی استان، یکی از مهمترین عوامل تأثیر گذار در توسعه گردشگری است.
وی معرفی استان در سطح ملی و بین الملی را محصول توسعه گردشگری عنوان کردو تصریح نمود: از این طریق می توان ظرفیت های بی بدیل خراسان جنوبی را در همه حوزه ها معرفی نمود.
🔹استاندار، از گردشگری به عنوان اولویت اصلی توسعه در استان یاد کرد و گفت: صنعت گردشگری باید ابتدا به خوبی به مردم استان معرفی شود تا همه بخش های مرتبط، شامل گردشگری تاریخی، علمی، فرهنگی ،سلامت، بیابانگردی و … در این منطقه فعال شود.
🔹ملانوری با اشاره به تشکیل ستاد توسعه خاوران در استان، اظهار داشت: هدف از راه اندازی این ستاد، دستیابی به توسعه پایدار و متوازن در استان، از طریق فعال کردن بخش دولتی و خصوصی با حضور روحانیت، جوانان پرشور ،سمن ها و … در استان می باشد.
🔹وی ادامه داد: توسعه متوازن و همه جانبه زمانی محقق می شود که در همه بخش های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و… صورت گیرد و از طریق آن، سطح رفاه عمومی افزایش یابد.

🔹وی ادامه داد: توسعه متوازن و همه جانبه زمانی محقق می شود که در همه بخش های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و… صورت گیرد و از طریق آن، سطح رفاه عمومی افزایش یابد.
🔹 استاندار تأکید کرد: خراسان جنوبی از ظرفیت بالایی در بحث گردشگری برخوردار است، به نحوی که تنها از طریق همین صنعت، می توان استان را اداره نمود.
🔹وی با تأکید بر نقش ایرلاین ها در توسعه صنعت گردشگری، تصریح کرد: به جهت افزایش پروازها در استان، در حال رایزنی با ایرلاین های مختلف هستیم، اما در این زمینه اولویت با ایرلاین هایی است که پروازها را با برنامه و به صورت منظم انجام می دهند.
🔹ملانوری به لزوم تثبیت حضور ایرلاین ها در استان اشاره کرد و گفت : یکی از راه های تثبیت و ماندگاری ایرلاین ها، مشارکت اقتصادی با آنهاست تا از این طریق حضورشان دائمی گردد.
🔹به گفته وی؛ به جهت اهمیت موضوع، برگزاری جلساتی با حضور ایرلاین های معتبر کشور در آینده ای نزدیک را در برنامه داریم.
🔹استاندار گفت: یکی دیگر از راه های استمرار پرواز ها در استان فعال کردن بخش گردشگری است.
🔹ملانوری در پایان به مدیرعامل انجمن گردشگری پایدار که با حضور گروهی از فعالان حوزه گردشگری استان فعالیت می کند، پیشنهاد داد؛ برنامه جامع و کاملی در خصوص توسعه همه جانبه صنعت گردشگری استان ارائه نماید.