معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی:
🔹معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی آمادگی لازم برای پشتیبانی از پروژه احداث صحن عقیله بنی هاشم در کربلا را دارد.
علیرضا عباس زاده به همراه اعضای کمیته زیر ساخت عتبات از آخرین مراحل ساخت صحن عقیله بنی هاشم در کربلای معلی بازدید کرد.
🔹وی در جمع مهندسان و دست اندرکاران این پروژه گفت: حال که خداوند متعال دو نعمت زیارت و خدمت را توأمان به ما عطا کرده، این فرصت را مغتنم شمرده و تلاش کنیم به معنای واقعی کلمه هم زائر و هم خدمت گذار زائران باشیم .
🔹به گفته وی؛ خراسان جنوبی آمادگی کامل جهت پشتیبانی از این پروژه را دارد.
🔹مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان جنوبی هم در این بازدید احداث صحن حضرت زینب (س) به دست مهندسان توانمند ایرانی را خدمتی بزرگ به زائران اباعبدالله الحسین (ع) و به مثابه باقیات صالحات و صدقه جاریه برای دست اندرکاران این پروژه خواند.
🔹سید محمد اسماعیل فاطمی با ذکر این نکته که در این خدمت کارفرمای اصلی حضرت اباعبدالله می باشند، ابراز امیدواری کرد؛ به زودی با افتتاح و بهره برداری از این صحن، شاهد رفاه بیشتر زائرین حضرت سید الشهدا باشیم.
🔹شایان ذکر است؛ پروژه صحن عقیله بنی‌هاشم و حضرت زینب(س) که در ضلع جنوب غربی حرم امام حسین (ع) در سمت باب الرأس، باب القبله، خیمه گاه و تل زینبیه واقع شده، بخشی از طرح ۳۸ هکتاری توسعه حرم سیدالشهداء محسوب می‌شود که در ۴ طبقه احداث و مجموعه‌ای از شبستان‌ های زیارتی، فضای رو باز، کتابخانه، موزه و دارالضیافه خواهد بود، همچنین با اجرای این صحن تل زینبیه به شکل تپه احیا می شود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور