مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی گفت: اصلاح و بازسازی و توسعه شبکه آب آشامیدنی در استان به طول ۲۴۰ کیلومتر و با اعتبار هزینه شده ۳۴۰ میلیارد ریال از پروژه‌های قابل افتتاح در دهه فجر است.

حسین امامی روز سه‌شنبه افزود: دهه فجر امسال ۶ طرح شاخص آب و فاضلاب استان با سرمایه‌گذاری ۷۲۸ میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

وی از مقاوم‌سازی و اصلاح خط انتقال آب شهر دیهوک خبر داد و گفت: همچنین برای اصلاح و بهسازی ایستگاه‌های پمپاژ، اصلاح و توسعه چهار کیلومتر شبکه توزیع خط انتقال آب شهر دیهوک شامل احداث ۶ باب حوضچه شیرآلات و بهسازی و مرمت سه باب ایستگاه پمپاژ شهر دیهوک ۱۱ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده و سه هزار نفر از مزایای آن برخوردار می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی با اشاره به آغاز بهره‌برداری از شبکه جمع‌آوری و خط انتقال فاضلاب قاین (مسکن مهر غدیر) افزود: برای این طرح شامل اجرای حدود ۱۱ کیلومتر شبکه جمع‌آوری، کلکتور و خط انتقال فاضلاب در اقطار ۲۰۰ تا ۸۵۰ میلیمتر با جمعیت برخوردار چهار هزار نفر، ۹۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

وی بیان کرد: عملیات اجرایی حدود ۱۵ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهر بیرجند نیز با هزینه‌کرد ۱۰۵ میلیارد ریال و جمعیت برخوردار ۱۵ هزار نفر در دهه فجر آغاز می‌شود.

امامی از آغاز عملیات اجرایی احداث سایت مخزن هزار متر مکعبی و خط انتقال آب شهر مرزی گزیک خبر داد و گفت: این پروژه شامل عملیات احداث یک باب مخزن هزار نیمه مدفون، اجرای خطوط آبرسانی به طول ۲ کیلومتر، اجرای تاسیسات برقی ساختمان و احداث تاسیسات گندزدایی است.

وی ادامه داد: با اجرای این پروژه با پیش بینی اعتبار ۸۵ میلیارد ریال و با احداث حوضچه‌های ورودی و خروجی و نصب شیرآلات کنترلی سه هزار و ۶۰۰ نفر نفر از مزایای این طرح برخوردار می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی، سایت مخازن پنج هزار متر مکعبی شهر قاین (زون b) را از دیگر پروژه‌های دهه فجر امسال عنوان کرد و گفت: عملیات لوله‌گذاری به طول ۳۳۰ متر و حجم حوضچه‌های شیرآلات ورودی و خروجی به میزان ۲۸۸ متر مکعب برای این پروژه انجام شده است.

وی با بیان اینکه ۹۰ میلیارد ریال برای این پروژه هزینه شده است افزود: ۲۲۳ تن میلگرد در اجرای پروژه مصرف و هفت هزار و ۲۰۰ مترمکعب خاکبرداری انجام شده است که ۲۵ هزار نفر از این طرح برخوردار می‌شود.

امامی اظهار داشت: با افتتاح یا آغاز عملیات اجرایی طرح‌های حوزه آب و فاضلاب استان خراسان جنوبی در دهه فجر بیش از ۵۰ هزار و ۶۰۰ نفر از خدمات آنها بهره‌مند می‌شوند.