سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: ۱۲۱ میلیارد ریال تسهیلات روستایی از محل تبصره ۱۶ قانون بودجه ٩٩ برای پرداخت به متقاضیان به فرمانداری‌ها ابلاغ شد.

 محمد فرهادی روز شنبه در نشست بررسی وضعیت عملکرد بانک‌های عامل استان افزود: این اعتبار از محل جزء “چهار” بند “و” تبصره “۱۶” قانون بودجه ٩٩ اختصاص یافته و براساس جمعیت، نرخ بیکاری و ضریب محرومیت بین شهرستان‌های استان توزیع شده است.

وی اظهار داشت: اشتغالزاایی برای جوانان و کارجویان در راستای حل معضل بیکاری در مناطق روستایی، کمک به ماندگاری جمعیت در روستاها با ایجاد زمینه‌های درآمدزایی برای مردم، کاهش مهاجرت به شهرها و جلوگیری از توسعه حاشیه‌نشینی از اهداف پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت به متقاضیان مناطق روستایی است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: پنج بانک عامل صادرات، رفاه کارگران، کشاورزی، ملت و ملی برای پرداخت این تسهیلات در استان انتخاب شدند.

وی از تسهیلات ویژه اقشار خاص خبر داد و افزود: از محل سهمیه متمرکز معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، مبلغ ۹.۵ میلیارد ریال ویژه قالیبافان، ایتام سادات، بانوان روستایی سرپرست خانوار و بسیج سازندگی در نظر گرفته شد که متقاضیان دریافت این تسهیلات پس از شناسایی توسط نهادهای ذیربط، به بانک‌های عامل معرفی شدند.

فرهادی اظهار داشت: در مجموع در کل استان خراسان جنوبی هزار و ۲۹۰ نفر برای دریافت تسهیلات تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ با اعتباری به میزان ۱۰۲ میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شدند.

وی گفت: بانک‌های عامل متعهد شده‌اند تا پایان اسفند امسال به تمامی پرونده‌های معرفی‌شده رسیدگی و تسهیلات مربوطه را پرداخت کنند.

وی افزود: این تسهیلات در قالب رفع نیازهای ضروری، خرید لوازم ‌خانگی، ایجاد انشعابات آب، برق و گاز، اشتغال‌زایی و کمک معیشتی به ساکنان روستا پرداخت می‌شود.