#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

🔹استاندار خراسان جنوبی از ممنوعیت تردد شبانه در کلیه شهرهای استان خبر داد.
ملانوری با اعلام این خبر در جلسه ستاد مدیریت کرونای استان خاطرنشان کرد: با عنایت به مصوبه روز گذشته ستاد ملی کرونا، ترددهای شبانه از ساعت ۲۲ تا ۴ صبح در همه شهرهای استان ممنوع است.
🔹وی تصریح نمود: بر اساس مصوبه های قبلی ستاد کرونا، محدودیت تردد فقط برای شهرهای نارنجی و قرمزو با جمعیت ۲۰۰ هزار نفر و از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح بود که بر اساس مصوبه امروز این اصل منع تردد برای همه شهرهای استان در نظر گرفته شد.
🔹استاندار متذکر شد: اگر چه آمار مبتلایان و فوتی های استان، سیر نزولی پیدا کرده و خوشبختانه نرخ شیوع را مهار کرده ایم اما آمارها باز هم به نسبت جمعیت استان، قابل تأمل است.
🔹ملانوری تأکید کرد: ما همچنان باید رعایت دستورالعمل های بهداشتی، حفظ فاصله اجتماعی، زدن ماسک و شستشوی مکرر دست ها را جدی بگیریم.
🔹وی ادامه داد: آمارهای دانشگاه علوم پزشکی حکایت ازاین دارد که به طور میانگین ۵۱ درصد ابتلائات در سطح کشور مربوط به تجمعات و دورهمی های خانوادگی است و متأسفانه این رقم در استان ما خیلی بیشتر و در حد ۶۵ درصد می باشد.
🔹استاندار به وضعیت فعالیت مدارس نیز اشاره کرد و گفت: کلاس های آموزشی همچنان به صورت غیر حضوری برگزار می شود و دانش آموزان و دانشجویان می توانند با استفاده از بسترهای مجازی فعال از مباحث آموزشی استفاده نمایند.
🔹ملانوری ادامه داد: در رابطه با برگزاری کلاس های درس دانشگاه ها ، وزارت علوم نیز تابع مصوبات ستاد ملی کروناست.

🔹وی به یکی از مهمترین تصمیمات ستاد مدیریت بیماری کرونای استان و بحث لزوم فعال سازی فروشگاه های اینترنتی اشاره کرد و گفت: حتی اگر موضوع کرونا هم مطرح نمی شد، با توجه به توسعه تکنولوژی، فعال شدن فروشگاه های اینترنتی و تلفنی برای تسهیل شرایط دسترسی مردم به خدمات از ضرورت هایی بود که باید محقق می شد.
🔹استاندار خاطرنشان کرد: این طبیعی است که ما به لحاظ منطقی و عرفی نمی توانیم خیابان ها و مغازه ها را از جمعیت خالی کنیم اما باید راهکارهایی ارائه نماییم تا میزان نیاز مردم به مراجعات حضوری برای خرید کاهش پیدا کند.
🔹ملانوری تأکید کرد: فروشگاه های اینترنتی باعث کاهش ترافیک و ازدحام جمعیت در معابر شده، راه های دسترسی افراد به تأمین نیازهای شان را تسهیل می نماید.
🔹وی افزود: بر اساس تأکیداتی که در ستاد کرونا و دیگر جلسات شد، سازمان صنعت، معدن و تجارت مکلف گشت نسبت به تأمین زیرساخت های لازم برای فعال کردن فروشگاه های اینترنتی در استان اقدامات درخوری انجام دهد.
🔹استاندار به اولین دستور کار جلسه امروز ستاد کرونا اشاره کرد و گفت: در این جلسه با برنامه ریزی های سازمان صنعت، معدن و تجارت، ضمن معرفی یکی از فروشگاه های اینترنتی فعال در استان، خدمات و امکاناتی که این فروشگاه در اختیار مردم قرار می دهد و نحوه استقبال اصناف از این زیرساخت مورد بررسی قرار گرفت.
🔹ملانوری ادامه داد: فروشگاه های اینترنتی فعال باید با استفاده از ظرفیت های رسانه ای، بیلبوردهای شهری و فضای مجازی، تبلیغات لازم را برای جذب و ترغیب مردم به خرید از این مجموعه ها انجام دهند.
🔹به گفته وی؛ رسانه های استان به ویژه صدا و سیما لازم است در زمینه معرفی این فروشگاه ها به مردم اقدام نمایند.
🔹شایان ذکر است: براساس آماری که در این جلسه اعلام شد، در بحث نحوه انتقال بیماری، دورهمی های خانوادگی با ۶۵.۳۶ درصد در مقام اول و درگیری محل کار با ۲۴.۶۲ درصد در جایگاه دوم قرار دارند.