🔹معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: مدیران باید در ارائه برنامه ها و اقدامات خود، مخاطب شناس بوده و از ظرفیت رسانه ها در این زمینه به خوبی استفاده نمایند.
🔹به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ خوش خبر با بیان این مطلب در بیست و سومین جلسه شورای اطلاع رسانی استان که با دو دستور کار پیوست رسانه ای برنامه های هفته دولت و ایام محرم و صفر برگزار شد، خاطرنشان کرد: نحوه ارائه برنامه ها باید به گونه ای باشد که انتظارات مردم از دستگاه های اجرایی را مرتفع نماید.
🔹وی با تأکید بر نقش روابط عمومی های دستگاه ها در این زمینه تصریح نمود: روابط عمومی ها مکلفند به محض طرح هرگونه ابهام و پرسش از سوی مخاطبین و جامعه هدف سازمان، نسبت به پاسخگویی اقدام نمایند و یک نسخه از گزارش این موضوع را نیز به دبیرخانه شورای اطلاع رسانی ارائه کنند.
🔹معاون استاندار اظهار داشت: از وظایف شورای اطلاع رسانی این است که درخصوص موضوعات مورد نیاز دستگاه ها به بحث و رایزنی بپردازد و مدیران موظفند برای استفاده از این ظرفیت، موارد مدنظر خود را به شورای اطلاع رسانی گزارش نمایند.
🔹خوش خبر ادامه داد: طرح موضوع در شورای اطلاع رسانی بعد از رصد و بررسی به تدوین ملاحظات رسانه ای می انجامد تا موضوع برای انتشار در سطح جامعه از طریق رسانه ها مهیا گردد.
🔹وی با اشاره به در پیش رو بودن ایام هفته دولت تصریح نمود: مدیران دستگاه ها باید در این ایام، اقدامات و طرح ها و برنامه های خود را به گونه ای شفاف اطلاع رسانی نمایند .
🔹به گفته وی؛ محتوای رسانه ای غنی و بدون ابهام می تواند در این زمینه مؤثر واقع شود.

معاون استاندار با تأکید بر همزمانی هفته دولت با دهه اول محرم متذکر شد: به جهت حفظ حرمت ایام محرم و بر اساس سیاست های کشور، برنامه های ویژه هفته دولت از تاریخ ۲۹ مرداد تا ۶ شهریور اجرا می شود.
🔹خوش خبر، حضور مدیران در جمع خبرنگاران و در برنامه های رادیویی و تلویزیونی را از الزامات این ایام برشمرد و گفت: ریز پروژه ها و برنامه های دستگاه ها و فرمانداری ها باید در اختیار شورای اطلاع رسانی قرار گیرد تا رسانه ها بدون بتوانند به اطلاعات دسترسی داشته باشند.
🔹وی در ادامه درخصوص نحوه برگزاری مراسم ایام محرم و صفر نیز گفت: برای برگزاری هر چه بهتر مراسم در این ایام باید از همه ظرفیت ها به نحو مطلوبی استفاده شود.
🔹به گفته وی؛ اعتقادات را نمی توان نادیده گرفت لذا هدف این است که در شرایط موجود مراسم عزاداری با رعایت کامل دستور العمل های بهداشتی اعلام شده پرشور برگزار گردد.
🔹معاون استاندار با اشاره به هجمه های دشمنان برای سوء استفاده از شرایط موجود، خاطرنشان کرد: هدف دشمن این است که با این هجمه ها بین مردم و مسئولان فاصله بیندازد و تنش ایجاد کند.
🔹خوش خبر ادامه داد: با توجه به شرایط پیش آمده، تکلیف رسانه ها که به نوعی امکان اطلاع رسانی دارند و ظرفیت آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در اختیارشان می باشد، این است که از این ظرفیت در تنویر افکار عمومی بهره ببرند.
🔹وی افزود: پیوست رسانه ای مسیر را روشن می کند تا آسیب ها در هر دو زمینه ایام محرم و صفر و هفته دولت به حداقل برسد .
🔹به گفته وی؛ اعتقاد همه ما بر این است که همه مراسم ملی و مذهبی باید به نحو شایسته ای برگزار شوند لذا این موضوع، تکلیفی بر دوش رسانه ها، صدا و سیما، مبلغان دینی، اهل قلم و… است تا از ظرفیتی که در اختیار دارند، در این حوزه گام بردارند.
🔹شایان ذکر است: در این جلسه، ضمن تفسیر و تبیین دستورالعمل های مربوط به نحوه برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم و صفر، بر اطلاع رسانی درست و بموقع درخصوص پروتکل های بهداشتی مرتبط تبادل نظر شد .