?استاندار خراسان جنوبی گفت: اعتبارات تملک و دارایی استان در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال قبل آن ۴۸ درصد رشد داشته است.
؛ دکتر قناعت بل بیان این مطلب در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اظهار داشت: رتبه اعتبارات تملک استان از ۲۳ در سال ۱۴۰۱ به ۲۱ در سال ۱۴۰۲ و رتبه اعتبارات هزینه‌ای هم ۱۹ به ۱۸ ارتقاء یافته است.
?وی افزود: ارتقای رتبه این اعتبارات نشان دهنده این است که ظهور و بروز مسئولان استانی در سطح ملی افزایش یافته و پیگیری‌های مستمر مسئولان استانی از مرکز برای جذب و چانه‌زنی اعتبارات در یک سال گذشته افزایش داشته است.
?استاندار با تأکید بر لزوم پیگیری‌های مجدانه مدیران دستگاه‌ های اجرایی برای افزایش اعتبارات در مرکز و وزارتخانه های مربوطه، گفت: امید است در سال جاری شاهد افزایش حضور مسئولان در تهران و پیگیری بیش از گذشته مدیران از وزارتخانه‌ ها برای پیشرفت و توسعه استان باشیم.
?قناعت به موضوع به ثمر رسیدن تلاش های فراوان دولت سیزدهم در خصوص پروژه راه آهن خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: عملیات اجرایی خط راه آهن خراسان جنوبی به شکل رسمی از مردادماه امسال با حضور ۱۳ پیمانکار آغاز می‌شود.
?وی از حضور مجری شبکه راه آهن در خراسان جنوبی و مشخص شدن ۱۳ پیمانکار برای ۱۳ قطعه از این مسیر خبر داد و بیان کرد: به اذعان مجری طرح راه آهن خراسان جنوبی پیگیری‌ های مسئولان استان و حمایت دولت باعث شد که چراغ این طرح روشن بماند و از اولویت وزارت راه و شهرسازی خارج نشود.
?قناعت با اشاره به اهمیت کریدور ریلی شرق کشور برای ترانزیت کالا و نقش آن در صادرات و توسعه تجارت بین کشور های منطقه، افزود: رئیس جمهور نیز روز گذشته در نشست سران کشور های عضو پیمان شانگ‌های در مورد اهمیت بندر چابهار و اتصال ریلی آن به سرخص توضیحاتی دادند که نشان از اهمیت کریدور محور چابهار به سرخس دارد.
?وی از فرمانداران خواست با قید فوریت نسبت به برگزاری کمیته برنامه‌ ریزی اقدام کنند و پروژه‌های اولویت‌دار شهرستان‌ ها را براساس ضوابط و مقرارات در دستور کار خود قرار دهند.
?استاندار با تأکید بر اینکه مدیران پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی بالا را ویژه ببینند تا در پایان سال شاهد بهره‌برداری از آنها باشیم، گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی در اسرع وقت نسبت به مبادله تفاهم نامه‌های هزینه‌ ای و تملک و دارایی‌ها اقدام کند تا با تخصیص اعتبارات روند فعالیت‌ها و اجرای پروژه‌های عمرانی با سرعت در دستورکار مسئولان قرار گیرد.
?قناعت افزود: مدیران و فرمانداران اشراف کامل بر قوانین و ضوابط بودجه سال جاری داشته باشند تا بهره‌وری ما از منابع ملی نسبت به سایر استان‌ها بیشتر باشد.
?وی از دستگاه‌های اجرایی خواست تا هر چه زودتر نسبت به پرداخت دیون معوقه دستگاه های خدمات‌رسان اقدام کنند و گرنه از سرفصل اعتبارات دستگاه‌ها این دیون کسر خواهد شد.
?قناعت با ذکر این نکته که صرفه جویی در هزینه‌ها حتما مد نظر مدیران دستگاه‌ های اجرایی باشد و این مهم به عنوان ملاک ارزیابی مدیران حتماً رصد خواهد شد، بیان کرد: دستگاه‌ های اجرایی پیگیر جذب اعتبارات ملی به صورت مستمر باشند.
?وی از دستگاه‌های اجرایی مختلف خواست که پیگیر مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور و مسئولان و مقامات مختلف به استان باشند.
?استاندار با اشاره به تفاهم‌نامه بین خراسان جنوبی و قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) گفت: براساس این تفاهم‌نامه آبرسانی به تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان انجام خواهد شد.
?قناعت به اهمیت عضویت رسمی ایران در پیمان شانگهای در دولت سیزدهم اشاره کرد و اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران بیش از سه دهه در تلاش برای عضویت در پیمان شانگهای بود که این مهم در دولت سیزدهم و با تلاش‌های این دولت رقم خورد که نشان از اقتدار و توان بالای جمهوری اسلامی ایران در تمامی زمینه‌ های دفاعی، اقتصادی و دیپلماسی دارد.
?وی با بیان اینکه نشانه‌های افول دلار در جهان در حال رخ دادن است و امروز کشورهای مختلف دنیا به دنبال پول جایگزین دلار برای معاملات هستند، افزود: تمام این موارد افول آمریکا را نشان می‌دهد که روز به روز در حال افزایش است.
?قناعت ادامه داد: با تلاش دولت سیزدهم قله‌های موفقیت را در سطح جهان یکی پس از دیگری در حال فتح کردن هستیم.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور