به گزارش ایران تئاتر از خراسان جنوبی؛ محسن حسین زاده رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان جنوبی به بهانه‌ی تقدیر دکتر سید عباس صالحی از پیشکسوت تئاتر استان؛ استاد شریفی در یادداشتی بر این رخداد چنین نوشت:

در میان بی‌حسی این روزهای سخت که حتی مرگ هم دیگر پلشتی خود را در ذهنمان باخته است هر اتفاق خوبی هرچند کوچک به مدد ما می‌آید و تا شاید میان تار زندگی پودی از رنگ بزنیم و طرحی که بوی زیستن می‌دهد خلق کنیم و دوباره مرزهای بین خیر و شر را رسم کنیم و دوباره لشکر نیکی را در سرزمین روشنایی گرد هم آوریم؛ اما هیچ لشکری بی سردارانش راه به‌جایی نمی‌برد.

حضور جوانان پرتلاش و اساتید پرتجربه و دانش در کنار هم همواره باعث پویایی و رشد است و عرصه تئاتر نیز از این دایره خارج نیست. استاد علی شریفی سال‌ها است که در عرصه تئاتر خراسان جنوبی تأثیرگذار بوده و هست. روزگاری با انبوهی از آثار هنری‌اش و امروز علاوه بر آثار باتربیت نسلی که پرانرژی و وام‌دار از دانش و تجربه او در حال کار هستند.

بی‌تردید می‌توان گفت تئاتر استان در تمام گوشه و کنار استان متأثر از حضور استاد و راهنمایی‌های او مسیر روشنی به‌سوی پیشرفت و تعالی این هنر در استان بوده و هست.

در این روزهایی که تئاتر مانند خیلی از زوایای زندگی بشری دچار رخوت شده است بی‌تردید برای دوباره سر برآوردن از میان این آوار ریخته بر پیکر تئاتر استان و کشور حضور چون اویی می‌تواند راه گشا باشد. تقدیر و تشکر صورت گرفته از سوی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی نیز بی‌تردید برای ایجاد انرژی مضاعف است تا تئاتر استاد دست‌برسر زانو گرفته و یا علی بگوید و دوباره کمر خمیده خود را از زیر این آوار بیرون بکشد و قد علم کند.

ضمن سپاس از سالیان بسیاری که استاد شریفی باتحمل مرارت‌های بسیار فانوس تئاتر استان را روشن نگه‌داشته است بی‌تردید اکنون بهترین نشانه راه برای ادامه راه توسط نسل جدید است تا با استفاده از تجارب و دانش ایشان مسیر پیشرفت را با سرعت بیشتری طی کنند.

ضمن آرزوی سلامت و تندرستی برای استاد علی شریفی باید از وزیر محترم فرهنگ و ارشاد، مدیرکل محترم، معاون محترم هنری استان بابت این تقدیر، سپاسگزار بود و امیدوار به اینکه حمایت و دلگرمی هنرمندان عرصه تئاتر استان به‌صورت پیوسته صورت پذیرد.