مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان جنوبی از اختصاص بیش از سه هزار میلیارد ریال در سال جاری به شهرداری های استان خبر داد.

 علیرضا صفری  در نشست هم‌اندیشی شهرداران استان گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون مبلغی بیش از سه هزار میلیارد ریال به شهرداری‌های خراسان جنوبی به شکل نقدی داده شده است.

به گفته وی با اختصاص این اعتبار از محل ماده ۵۸ و بند ب ماده ۳۹، بیش از ۸۰ درصد اعتبارات سه شهرداری استان در سال جاری از این محل تأمین شده است.

وی با اشاره به شیوه نامه رفع اختلافات بین دستگاه‌ها گفت: ملاک رفع اختلاف شهرداری‌ها با دستگاه‌های اجرایی بر اساس این شیوه نامه، استانداری است.

وی به اجرای طرح پنجره واحد زمین و ضرورت اتصال شهرداری‌های استان به سامانه مورد نظر اشاره کرد و افزود: از اقدامات خلاقانه شهرداری‌ها برای ایجاد در آمد پایدار حمایت می‌کنیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی هم در ادامه این نشست بیان داشت: یکی از مؤلفه‌های اصلی شهر هوشمند شهرداری‌ها هستند و امروز بدون توجه به مسائل ارتباطی انجام هر گونه اقدامی در این خصوص امکان پذیر نمی‌باشد.

مصطفی بهی خاطر نشان کرد: دولت سیزدهم پروژه‌های مهم کیفی سازی ارتباطات را در حوزه‌های شهری و روستایی بر بستر فیبر نوری آغاز کرده است.

وی از ایجاد ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری در برنامه‌های دولت سیزدهم خبر داد و تصریح کرد: اجرای این کار با استفاده از ظرفیت اپراتورهای مختلف موجود در کشور انجام می‌شود که شرکت مخابرات یکی از آنها است.

به گفته وی در شهر بیرجند و در کنار رینگ مخابرات با همکاری اپراتور شاتل، شبکه فیبر نوری اجرا می‌شود که در این راستا ۶۰ کیلومتر در این شهر هدف گذاری شده که با همکاری شهرداری و برای استفاده گروه‌های مختلف مردم اجرایی خواهد شد.

مدیر شرکت مخابرات منطقه خراسان جنوبی هم در این جلسه خاطر نشان کرد: توسعه شبکه فیبر نوری با هدف تسهیل ارتباطات در آستانه برگزاری انتخابات یکی از اولویت‌های شرکت مخابرات و وزارت کشور است که در این راستا تفاهم نامه‌ای منعقد شده است.

اسماعیل میری با اشاره به اینکه در ۱۸ نقطه استان فیبر نوری اجرا می‌شود، افزود: از همه دستگاه‌های اجرایی استان درخواست همکاری در این زمینه را داریم.

شایان ذکر است که در این جلسه از شهردار گزیگ برای اجرای طرح خلاقانه شن شویی سیار با هدف ایجاد درآمد پایدار تقدیر شد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور