پرونده‌های قاچاق کالا در خراسان جنوبی ۳۳ درصد افزایش یافت.

، دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گفت: پارسال ۷ هزار و ۵۱۱ فقره پرونده قاچاق کالا و ارز در استان تشکیل شد که از نظر تعداد نسبت به سال ۱۴۰۱، افزایش ۳۳ درصدی نشان می‌دهد.

محمد شریف گلچین، ارزش پرونده‌های قاچاق کالا و ارز پارسال در استان را بیش از ۲۵۶ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: پرونده‌های قاچاق کالا و ارز در استان از نظر ارزش هم ۲۳ درصد در مقایسه با سال ۱۴۰۱ افزایش داشت.

وی گفت: سال گذشته در خصوص قاچاق کالا و ارز در استان ۳ هزار و ۷۰۲ نفر دستگیر شدند که تعداد متهمان دستگیر شده هم ۳۳ درصد افزایش داشت.

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان جنوبی افزود: سال گذشته همچنین یک پرونده سازمان یافته قاچاق کالا و ارز در استان تشکیل شد که نسبت به سال ۱۴۰۱، کاهش ۵۰ درصدی دارد.

گلچین با بیان اینکه سال گذشته ۲ هزار و ۳۴۶ خودرو در خصوص قاچاق کالا و ارز در استان توقیف شده که نسبت به سال ۱۴۰۱ افزایش ۷۵ درصدی دارد گفت: همچنین در این مدت هزار و ۸۹۵ دستگاه خودروی شوتی در استان توقیف شد که ۱۰ درصد در مقایسه با سال ۱۴۰۱ افزایش داشت.

وی افزود: در سال ۱۴۰۲، چهار میلیون و ۳۷۸ هزار و ۷۲۲ لیتر فرآورده نفتی قاچاق در خراسان جنوبی کشف شد که نسبت به سال قبل‌تر افزایش ۱۸ درصدی داشت.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور