🔹استاندار خراسان جنوبی از پیگیری مطالبه مردم شهر خضری دشت بیاض در خصوص ارتقاء منطقه خبر داد .
حمید ملانوری در جلسه هم اندیشی امام جمعه، بخشدار، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر خضری دشت بیاض گفت: ارتقاء بخش به شهرستان، تابع شرایط و ضوابط خاصی است اما با عنایت به مطالبه مردم منطقه، این موضوع پیگیری می شود.
🔹وی به مسیر طی شده پرونده ارتقاء خضری دشت بیاض به شهرستان اشاره کرد و گفت: در سال ۱۳۹۱ این پرونده با تأیید استانداری به کمیسیون سیاسی- دفاعی وزارت کشور رسیده و اگر در آن کمیسیون که به ریاست مقام عالی وزارت کشور برگزار می شود به تصویب برسد، به هیئت دولت ارائه خواهد شد.
🔹به گفته وی؛ با عنایت به دستور وزیر کشور، مبنی بر بسته شدن پرونده تقسیمات کشوری تا اول اسفند سال جاری و با توجه به این که در بازه زمانی منتهی به انتخابات قرار داریم، ممکن است این موضوع در این ایام خاص به نتیجه نرسد.
🔹استاندار به ظرفیت های بی بدیل استان در حوزه های مختلف اشاره کرد وگفت: فرصت های بسیاری در منطقه وجود دارد که خیلی از آنها همچنان ناشناخته مانده اند که باید با شناسایی آنها ، استان در مسیر توسعه پایدار قرار گیرد.
🔹ملانوری با اشاره به خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تصریح نمود: به برکت نظام جمهوری اسلامی، اتفاقات خوبی در حوزه های راه ها، بهداشت و درمان، آموزش و… افتاده، اما باید با مشارکت دولت و مردم جهشی بزرگ در منطقه اتفاق بیفتد.

🔹وی از مردم خراسان جنوبی به عنوان بزرگترین سرمایه در جهت پیشرفت و آبادانی منطقه یاد کرد و گفت: مردم استان مردمی با نجابت،اهل تدین و قانع هستند که باید مطالبه گری را در آنها رشد داد تا در سایه آن و انجام کارهای مشارکتی در منطقه، توسعه محقق گردد.
🔹استاندار از ظرفیت های استان در حوزه گردشگری، مرز،کشاورزی، معدنی و… گفت و ادامه داد: با این ذخایر غنی و ارزشمند،کم برخوردار بودن زیبنده استان نیست و ما در تلاشیم تا از طریق برنامه های ستاد توسعه خاوران، این منابع را در خدمت ارتقاء سطح رفاه مردم قرار دهیم.
🔹ملانوری، هدف از راه اندازی ستاد توسعه خاوران را فعال سازی بخش خصوصی عنوان کرد وگفت: با ورود بخش خصوصی و بالارفتن قدرت ریسک پذیری در مردم، شاهد اتفاقات خوبی در استان خواهیم بود.
🔹وی ارتقاء هر منطقه را مهم دانست و تأکید کرد: ارتقاء منطقه مهم است اما زمانی مفید واقع می شود که همراه با برنامه باشد.