مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی با اشاره به اینکه اگر شرایط با همین منوال مراجعه برای اهدای خون پیش رود ممکن است در روزهای آینده با مشکل و بحران مواجه شویم، گفت: از مردم تقاضا داریم برای اینکه در آینده با مشکل مواجه نشویم برای کمک به نیاز خون بیمارستان‌های استان نسبت به اهدای خون اقدام کنند.

ابراهیم میری مقدم  کرد: در حال حاضر ۱۰۰ درصد نیاز پلاسما، گلبول قرمز و پلاکت استان را تأمین می‌کنیم، اما باتوجه به عمر کوتاه خون و فراورده های آن این نیاز همیشه وجود دارد.

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی با بیان اینکه معمولا پس از ماه رمضان هر سال با کمبود خون و فرآورده‌های خونی مواجه می‌شویم، تصریح کرد: اکنون دو مرکز اهدای خون در شهرستان بیرجند و یک مرکز در طبس، یک مرکز در فردوس و یک مرکز در قاین پذیرای اهداکنندگان خون هستند.

میری مقدم ادامه داد: مرکز اهدای خون بیرجند نیز همه روزه صبح‌ها و روزهای یکشنبه و چهارشنبه عصر فعال است.

وی با بیان اینکه چون نمی‌دانیم وضعیت کرونا در آینده چگونه خواهد بود باید ذخیره کافی پلاسما داشته باشیم، بیان کرد: از بهبودیافتگان کرونا نیز درخواست داریم برای اهدای پلاسما مراجعه کنند تا با اعلام نیاز از سوی بیمارستان‌های استان ذخیره کافی داشته باشیم.

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی تصریح کرد: اگر شرایط به همین منوال پیش رود، در روزهای آینده با کمبود خون و بحرانی خونی در استان مواجه خواهیم شد؛ لذا از مردمی که شرایط را دارند، تقاضا داریم برای اهدای خون مراجعه کنند.