نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: ورزشکار کامل در جامعه اسلامی علاوه بر توجه به ابعاد جسمانی ورزش، به بُعد معنوی آن که ورزش همراه با مردانگی و گذشت است، توجه دارد.

 حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز پنجشنبه در دیدار جمعی از اعضای هیات ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی استان ضمن تبریک فرارسیدن ماه ربیع و همچنین گرامیداشت اعیاد دینی و سیاسی آبان ماه افزود: آبان یکی از ماه‌های مهم سال است که نقش پیروزی‌های سیاسی در آن پررنگ است.

وی به تفاوت دو دیدگاه اسلام و غرب نسبت به ورزش اشاره کرد و گفت: نباید در جامعه اسلامی به تقلید از غربی‌ها، ارزش‌های دینی خودمان در ورزش مانند گذشت و مردانگی را فراموش کنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اهمیت دادن مسئولان به جنبه‌های کمی و کیفی ورزش‌های باستانی و ملی استان گفت: ورزش‌های پهلوانی سلامت رو ح و جسم جوانان را رشد می‌دهد.

وی به برخی فرهنگ‌های زیبا و معنوی در ورزش باستانی از قبیل ذکر نام خدا و اولیای خدا در ابتدای شروع این ورزش اشاره و بیان کرد: این فرهنگ زیبا امروز نیز باید مورد توجه ورزشکاران و مسئولان ذیربط قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با تاکید بر فراهم کردن محیطی امن و مناسب برای ورزش بانوان در استان افزود: مسئولان طوری برنامه‌ریزی کنند که بانوان بتوانند در محیطی به دور از آلودگی‌های مختلف به ورزش بپردازند.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی، بیرجند را شهر علم و ایمان تعبیر کردند و مسئولان باید همه امور استان را براساس این فرموده تنظیم کنند، چنانچه ملاحظات لازم نسبت به برخی کارها از جمله فراهم کردن محیط مناسب برای ورزش بانوان در جامعه صورت نگیرد و این کار از چارچوب اسلامی آن خارج شود، مطمئنا پشت سر آن مفاسد را به دنبال خواهد داشت.

امام جمعه بیرجند با تاکید بر اینکه انسان یک موجود ناشناخته است که تنها خدا و رسول خدا به خوبی این موجود را درک می‌کنند افزود: خیلی از انسان‌ها که امروز از مسیر حق خارج شدند یا به اشتباه مسیر دیگری را می‌روند، در آینده متوجه اشتباه خود خواهند شد.

وی ورزش باستانی را یک ورزش فرهنگی و معنوی مهم برای سلامت جسم و روح جوانان دانست و اظهار داشت: چنانچه فضای مناسبی و سالمی برای ورزش جوانان در جامعه فراهم نشود، ممکن است در آینده دچار آلودگی‌های فضای مجازی شوند که زندگی آنها را با مشکلاتی مواجه کند.

وی گفت: فراهم کردن شرایطی مانند محیط سالم برای ورزش، تفریح و کسب علم و دانش جوانان می‌تواند استعداد جوان را در راستای ارزش‌های اسلامی و انسانی رشد دهد.