وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه صنعتی بیرجند گفت: لازم است از فضای سنتی یک وجهی تربیت دانشجو خارج شده و دانشجویان را فراتر از کلاس درس آموزش دهیم.

دکتر منصور غلامی وزیر  علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه هم اکنون در این دانشگاه جوان حضور دارم خوشحال هستم، خاطرنشان کرد: حضور اعضای هیئت علمی جوان و دانشجویان پرشور در کشور ما تاثیر زیادی در رشد علمی کشور دارد.
وی افزود: این نیروهای جوان یکی از وظائف‌شان تامین نیروی انسانی است که چند سالی است در کشور ما به خوبی انجام شده است.
غلامی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از فارغ التحصیلان دانشگاهی، شغل مرتبط با تخصص خود را ندارند، افزود: با رویکرد توانمند کردن دانشجویان برای اشتغال و کارآفرینی، نگاه آنان به آینده را عوض خواهیم کرد.
او با اشاره به اینکه پارک‌های علمی و فناوری نقش بسیار موثری در رشد علمی کشور دارند، اضافه کرد: در نظر داریم دانشجویان را به سمت کارآفرینی و تشکیل شرکت های دانش بنیان سوق دهیم.
وزیر علوم با بیان اینکه کشور ما در سطح بین‌الملل رتبه‌های خوبی در عرصه‌های علمی و پژوهشی دارد، گفت: خوشبختانه روند رو به رشد کشور ما در تمام زمینه ها ادامه دارد و دانشگاه‌های صنعتی در خط اول قرار دارند تا بتوانند این روند را ادامه دهند.
وی افزود: توجه به حل مشکلات جامعه در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی یک وظیفه است و در چند سال اخیر افزایش برقراری ارتباط با دانشگاه‌های خارج از کشور مورد توجه قرار گرفته و همکاری های علمی و پژوهشی با دانشگاه‌های خارج از کشور افزایش پیدا کرده است، لذا امیدواریم این روند رو به رشد ادامه پیدا کند.
منصور غلامی با اشاره به اینکه فرصت‌های مطالعاتی رو به افزایش است، اظهار کرد: در همین راستا سمینارها و همکاری‌های مشترک دو جانبه و چند جانبه دانشگاه های کشور با صنعت‌های داخلی و خارجی به طور منظم درحال پیگیری است.
در پایان این نشست مقام عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن تشکر از مسئولین، کارکنان،اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی بیرجند، ادامه داد:این دانشگاه به دلیل وجود هیئت علمی جوان دارای ظرفیت های بسیار خوبی برای پیشرفت است و قطعا آینده خوبی را خواهد داشت.