مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از بازدید بیش از ۱۱۶ هزار نفر زائر و مسافر نوروزی همزمان با اجرای طرح آرامش بهاری از امامزادگان و بقاع متبرکه استان در ایام نوروز خبر داد.

حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور، امروز ۴ فروردین، در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه خراسان‌جنوبی دارای ۹۸ بقعه متبرکه است، اظهار کرد: ۵۵ بقعه و امامزاده شاخص در سطح استان برای اجرای برنامه‌های طرح آرامش بهاری درنظر گرفته شده که تاکنون با استقبال خوب زائرین و مسافران نوروزی همراه بوده است.

وی با اعلام اینکه طرح آرامش بهاری از ۲۸ اسفندماه ۹۷ در استان آغاز و تا ۱۴ فروردین ماه جاری ادامه دارد، بیان کرد: پذیرایی و اسکان مسافران نوروزی، اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و مذهبی اعم از ویژه برنامه سال تحویل، ولادت امام علی(ع)، وفات حضرت زینب(س)، جشن عید مبعث و غیره بخشی از برنامه‌های طرح آرامش بهاری به شمار می‌رود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی اجرای ویژه برنامه سال تحویل در ۱۱ بقعه شاخص، فعالیت ۶۰ مبلغ بومی و غیربومی در حوزه‌های مشاوره، پاسخگویی به شبهات و کودک و نوجوان، توزیع بیش از ۷۰ هزار قلم هدیه و بسته فرهنگی، برپایی ۳۸ خیمه معرفت و برپایی نماز جماعت در ۵۵ بقعه متبرکه را بخشی از برنامه‌های طرح ارامش بهاری در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه ذکر کرد.

بخشی‌پور همچنین برپایی فروشگاه محصولات فرهنگی حجاب و عفاف در پنج بقعه متبرکه، برگزاری مراسم رحلت حضرت زینب در ۳۵ بقعه متبرکه، جشن مبعث رسول در ۳۵ بقعه و برپایی ایستگاه سلامت و بهداشت در ۸ بقعه متبرکه را از دیگر برنامه‌های طرح آرامش بهاری اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه طرح آرامش بهاری برای هشتمین سال متوالی در سطح بقاع متبرکه استان اجرا می‌شود، اظهار کرد: برپایی خیمه‌های معرفت با حضور روحانیون باتجربه، غرفه کودکان و نوجوانان، مشاوره در حوزه‌های مختلف تربیت فرزند، همسرداری، رفع اختلافات خانوادگی و آسیب‌های اجتماعی از برنامه‌های فرهنگی در اجرای طرح آرامش بهاری در خراسان‌جنوبی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه خدمات‌رسانی به زائران و مسافران نوروزی در دو بخش پذیرایی و اسکان برنامه‌ریزی شده است، افزود: ۷۲۴ زائرسرا، اتاق، سوئیت و کانکس برای اسکان مسافران نوروزی در جوار بقاع متبرکه آماده شده است.

بخشی‌پور خاطرنشان کرد: از ابتدای اجرای طرح آرامش بهاری تاکنون( ۲۸ اسفندماه ۹۷ تا سوم فروردین ماه جاری) در بقاع متبرکه استان بیش از ۱۱۶ هزار نفر زائر حضور یافتند که از این تعداد اسکان ۲۶ هزار و ۵۰۳ مسافر در زائرسراها، کانکس‌ها و چادرها فراهم شده است.