معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار خراسان جنوبی گفت: طبق اعلام سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در حال حاضر هیچ گونه مشکلی در تامین مایحتاج مردم در بازار وجود ندارد.

  دکتز  مشیرالحق عابدی ، در شورای راهبری اقتصادمقاومتی خراسان جنوبی اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی موظف هستند خرید کالاهای خود را از داخل استان انجام دهند.

وی گفت: خرید اقلام و کالا از داخل استان در راستای شکوفایی استان است و سبب می‌شود چرخ اقتصاد استان به گردش درآید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار خراسان جنوبی افزود: در چند ماه اخیر بحث تحصن برخی از صنوف از جمله رانندگان وجود داشت که با درایت دستگاه‌های اجرایی این موضوع حل و برخی از انتظارات آن‌ها برآورده شد.

عابدی تصریح کرد: طبق اعلام سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در حال حاضر هیچ گونه مشکلی در تامین مایحتاج مردم در بازار وجود ندارد.

وی ادامه داد: در هفته‌های اخیر برخی از تقاضاها برای اقلام اساسی زیاد بود، اما این موضوع مدیریت شد و مردم نیز رغبتی در خرید اجناس و جمع‌آوری اجناس نداشتند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: به طور قطع کاهش قیمت‌ها در برنامه حوزه بازرسی صنعت، معدن و تجارت استان قرار دارد و اگر افزایش قیمت به دلیل افزایش تقاضا باشد برخورد می‌شود.

عابدی با بیان اینکه خراسان جنوبی از لحاظ پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری رتبه ششم کشور را دارد، اظهار کرد: تسهیلات اشتغال روستایی به ۸۳۲ طرح با مبلغی بالغ بر ۱۴۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

وی افزود: همچنین از محل تسهیلات اشتغال فراگیر ۱۰ میلیارد تومان، تسهیلات اشتغال بند «ب» تبصره ۱۶ مرتبط با کمیته امداد حدود سه میلیارد تومان، تسهیلات بند «ب» تبصره ۱۶ مرتبط با بهزیستی بیش از سه میلیارد تومان، تسهیلات مشاغل خانگی ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، تسهیلات رونق تولید ۴۸ میلیارد تومان، تسهیلات مستقیم بانک‌ها در بخش‌های مختلف اقتصادی، اصناف، صنعت و معدن و غیره۲۳۷ میلیارد تومان بوده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: در مجموع ۵۲۹ میلیارد و ۶۷۰ میلیون تومان از ابتدای امسال تاکنون تسهیلات پرداخت شده است و بیشتر این اعتبارات نیز صرف موضوعات اقتصادی شده است.